Přihláška

ÚSTÍ nad Labem

Kontakty
Předseda:  Ing. Milan Hons
Tel.:   606 342 666
E-mail:   milan.hons@seznam.cz

 

Pavidelné aktivity

Ústí nad Labem – tak takto tady žijeme- cvičíme i plaveme, chodíme na procházky…

Vážení přátelé, kamarádky a kamarádi,

prostě všichni, komu se do ruky dostane náš časopis Parkinson. Je potřeba poděkovat redakční radě a celé odborné veřejnosti, která přispívá k objasnění naší nemoci a snaží se, abychom zvládali její nepříznivé dopady na náš život. V této problematické době plné pandemie je to zapotřebí. Čtenáři by měli být informováni, pro klub je to E-mailem, dále televizí, rozhlasem, tiskem a dalšími medii. Toto se daří naplnit a jsem přesvědčen, že toto se nám daří a informovanost je na dobré úrovni. Členové klubu mají sami zájem o nové informace.

Náš klub působí v Ústí nad Labem a dá se říci, že k nám patří i několik Parkinsoniků z ostatních okresů Ústeckého kraje. Od nového roku jsme se dostali do menších problémů se schůzovou místností a tím jsme přišli i o možnost se kdykoliv sejít. Vždy jsme se scházeli v salonku restaurace U Kováře, bohužel s nástupem nového vedoucího a díky rekonstrukci celého objektu, nemůžeme tento prostor nadále využívat. Obrátil jsme se na několik vedoucích okolních restaurací a jeden z nich nám nabídl možnost schůzování jednou měsíčně ve své restauraci. Děkujeme mu za tuto možnost Jsem vždy velmi rád, když si jednotlivé členky a členové sejdou a ukazují foto svých nejbližších příbuzných, vnuček a vnuků, momentky ze zájezdů a dovolených a podobně. Z důvodu přetrvávající pandemie a probíhající rekonstrukce nemáme bohužel možnost využívat rehabilitační bazén v nemocnici. Jsem velmi rád, že členové našeho klubu využívají tělocviku v zařízení TJ Sokol a při rekonstrukci bazénu v nemocnici využíváme podle možnosti provozu rekonstruovaných Městských lázní.

Pomalu se blíží nová jarní sezona a i my připravujeme svůj nový jarní a letní program. Připravujeme akce velmi opatrně, protože opatření ještě neskončila. Budeme se orientovat na krátké zdravotní procházky. Zkusíme muzeum a další akce pořádané Magistrátem města Ústí nad Labem. Zkoušíme navázat na spolupráci s fyzioterapeutkou a hypoterapii ve Svinčicích..

V první řadě však nesmíme zapomínat na naše členy Parkinsoniky, pro které je jakákoliv činnost spojená se změnou teploty , zvýšenou pracovní aktivitou, namáhavou nebo rychlou chůzí, problémem, který musíme okamžitě řešit. Hole nebo hůlky jsou samozřejmostí. Musím konstatovat, že bohužel všichni stárneme, léta nastupují a my se musíme podřídit. I mně přibyla léta, zvýšila se váha a přihlásila se další onemocnění. I všichni ostatní jsou na tom stejně. Musíme bojovat. Ale jde to velmi těžce a pomalu, ale snažíme se.

Zdraví Vás všechny z Ústí nad Labem

 

Milan Hons a celý kolektiv Parkinson klubu

Podporují nás

Podporují nás

Naši činnost podporuje Magistrát města Ústí nad Labem

Hofmeister ÚV ČR BRNO Olomoucký kraj