Přihláška
  • Úvod
  • Co je u nás nového

Co je u nás nového

11. duben - Světový den Parkinsonovy nemoci

11. duben - Světový den Parkinsonovy nemoci

Společnost Parkinson, z. s. se připojuje k celosvětovému dni Parkinsonovy nemoci. Tento den - 11. duben -  byl vybrán organizací EPDA (Evropská asociace pro Parkinsonovu nemoc), abychom upozornili na nutnost intenzivního výzkumu v oblasti neurodegenerativních nemocí. 

Letos se EPDA přejmenovala na Parkinson´s Europe. Jsme řádnými členy a naše zástupkyně v organizaci se v červenci zúčastní WPC (Světového kongresu) v Barceloně, jehož součástí bude každoroční setkání členských zemí.

Obrázek je Výstupu na horu Říp před deseti lety.

Nové webové stránky

Nové webové stránky

Nové webové stránky Společnosti Parkinson, z. s. právě spuštěny!
Bude to deset let, co byly spuštěny do provozu první internetové stránky naší pacientské organizace. Celých deset let jsem se snažila plnit je zajímavým obsahem, využívat jejich možností k co nejlepší informovanosti vás, členů Společnosti, ale být i majákem pro ty, kteří se řízením osudu byli nuceni setkat s diagnózou Parkinsonovy nemoci, a hledali pomocnou ruku.

Vzhled webových stránek obecně prošel za těch deset let proměnou. V grafickém provedení, v možnostech jejich administrace. A tak vám představuji úplně nové webové stránky, s přáním, aby se vám líbily, a aby dobře sloužily třeba dalších deset let.

Zdislava Freund, předsedkyně

Členské příspěvky 2023

Členské příspěvky 2023

Členské příspěvky pro rok 2023 prosíme plaťte bankovním převodem, nepoužívejte složenku, je drahá a nelze identifikovat plátce.
Výhodné je zřídit si trvalý příkaz - s ročním intervalem.

Splatnost:                   1. 1. 2023 - 31.03.2023
Částka:                       300 Kč (uvítáme i více)
Číslo účtu:                  1766806504 / 0600
Variabilní symbol:       2023
Specifický symbol:     číslo průkazu (znáte-li)
Poznámka:                 jméno, adresa

Benefiční koncert v Klášterci nad Ohří 2021

Benefiční koncert v Klášterci nad Ohří 2021

25. srpna 2021 se konal benefiční koncert v Klášterci nad Ohří.
Hvězdou večera v baru Satanka byla Světlana Nálepková, večer zakončila za krásného počasí kapela Na plech. Jak bylo řečeno, kapela má svého parkinsonika -Broňu.
Výtěžek ze vstupného - 6 000 Kč, byl předán Společnosti Parkinson, z. s. Autorem letních benefičních koncertů je David Dewetter, kterého si pamatujete z časů, kdy nám zvučil výstupy na Říp.
Děkujeme.

130. výročí narození básníka Josefa Hory

130. výročí narození básníka Josefa Hory

V Dobříni u Roudnice nad Labem je rodný dům Josefa Hory, na jehož údržbě má zásluhu básníkova neteř, skoro 90ti letá paní Tomanová. 
Zahradní slavnost iniciovala Daniela Činátlová, dcera paní Tomanové (Josef Hora a Daniela byli a jsou parkinsonici). Bylo stanoveno datum 10. července a začaly přípravy. Já jsem měla zkušenost z pořádání výstupu na horu Říp, Daniela z dřívějších akcí v rodném domě básníka.
Den jako korálek, poprvé bez kapky deště po sérii divokých bouřek. Jen chvíli jsem si povídala s paní Tomanovou a instalovala jí její naslouchátko, pak už jsem se zdržovala raději ve stínu krásného ořešáku.
Skvělou částí programu bylo vyprávění paní Tomanové. Zážitky se strýčkem Pepíčkem vyprávěla téměř tak poeticky, jako by šlo o báseň. Následovala recitace vybraných básní a výborně sladěný repertoár písniček Davida a Honzy.
Zůstali jsme a povídali ještě po oficiálním ukončení, trochu rozptýlili obavy z nemoci mezi přítomnými “zdravými”, a stihli jsme i procházku na blízký břeh Labe.

Galerie
Hofmeister WIKOV EOP BRNO