EPDA Facebook

Vyjádření APSS k Výzvě

Vydáno: 28.10.2019, 22:03
Rubrika: Články, Sociální politika | komentáře (0)

Vyjádření APSS k Výzvě

 

Dne 25.9.2019 projednalo Prezidium APSS ČR Výzvu pacientů s Parkinsonovou nemocí státním institucím Společnosti Parkinson, z.s.

 


Prezidium APSS ČR souhlasí s nutností změn v systému sociálních služeb při péči o klienty s Parkinsonovou nemocí.

Za cílené změny považuje zejména zajištění vzdělaného personálu při péči o tyto klienty v pobytových, terénních i ambulantních sociálních službách. S tím souvisí pochopení a respektování specifik péče o tyto pacienty, a to zejména v oblasti lékového, výživového a pohybového režimu, který je často zcela odlišný od jiných klientů v sociálních službách.

Při nerespektování těchto odlišností u klientů s Parkinsonovou nemocí, je kvalita jejich života na špatné úrovni, a především trpí jejich lidská důstojnost.

Dále je nutné přispívat je zvyšování povědomí o tomto onemocnění, jeho specifikum, projevům, průběhu, potřeb osob s Parkinsonovou chorobou, a to nejen směrem k široké, ale i odborné veřejnosti.

 

APSS ČR se v rámci činnosti Institutu vzdělávání (největšího vzdělavatele pro poskytovatele sociálních služeb) vzdělává pracovníky v sociálních službách a sociální pracovníky, zdravotnické pracovníky i management sociálních služeb s cílem seznámit cílovou skupinu jak nejlépe pracovat s klienty s Parkinsonovou nemocí a jak zlepšit jejich kvalitu života.

 

Ing. Jiří Horecký, PhD.,MBA

prezident APSS ČR