EPDA Facebook

Vylepšená DBS

Vydáno: 31.10.2019, 11:12
Rubrika: Články, Odborné články | komentáře (0)

Vylepšená DBS

 

Společnost Boston Scientific Corporation oznámila schválení CE programovacího softwaru Vercise ™ Neural Navigator 3 pro směrovou stimulaci hluboké mozkové stimulace (DBS) - první systém, který integruje modelování 3D anatomie a stimulačního pole specifické pro pacienta do programovacího rozhraní klinického lékaře. Při použití ve spojení se systémem Vercise Directional DBS System je tato inovace určena k tomu, aby lékařům umožnila přesně a efektivně optimalizovat personalizované terapie DBS pro své pacienty. 

Vercise Directional System, s Vercise Cartesia ™ Directional Lead, je navržen tak, aby léčil symptomy Parkinsonovy nemoci (PD), Esenciálního třesu a primární a sekundární dystonie tím, že poskytuje přesně cílenou elektrickou stimulaci v mozku, aby poskytoval optimální úlevu od symptomů a lepší kontrola nežádoucích vedlejších účinků. Odhaduje se, že na celém světě trpí Parkinsonovou chorobou deset milionů lidí, což způsobuje příznaky, jako jsou třes nebo třes, svalová ztuhlost a zpomalení pohybu. 1 Dystonie je porucha neurologického pohybu, která postihuje více než půl milionu mužů, žen a dětí v celé Evropě. 2

„Programování DBS může být časově náročné, protože klinický lékař pracuje pomocí pokusů a omylů, aby určil správné nastavení stimulace,“ řekl Prof. Dr. Jens Volkmann, ředitel a předseda neurologického oddělení Fakultní nemocnice ve Wurzburgu v Německu. nyní mají možnost - pomocí STIMVIEW ™ XT - vizualizovat umístění elektrod v pacientovi a sledovat, jak nastavení stimulace fungují v reálném čase. To umožňuje lékařům optimalizovat terapii efektivněji. “

Programovací software Vercise Neural Navigator 3 obsahuje STIMVIEW XT, což je nejpokrokovější vizualizační schopnost vytvořená pro programování DBS. Studie zjistila, že celkový programovací čas s GUIDE první generace Systém byl výrazně kratší než tradiční doba programování (n = 10, p <0,0001) 3. Kratší doba programování je výhodná, protože zkracuje delší dobu potřebnou k úpravě nastavení stimulace, což může být pro pacienta stresující a únavné.

Od doby, kdy v roce 2012 získala značka CE za systém Vercise DBS, zavedla společnost Boston Scientific stabilní tempo inovací v oblasti DBS, včetně uvedení systému Vercise Gevia ™ DBS v roce 2017, který obsahuje směrové vedení Vercise Cartesia. Systém Vercise Gevia DBS poskytuje pacientům jedinečnou životnost baterie 25 let.


„Boston Scientific pokračuje v rozvoji Directional DBS se silnou kadencí smysluplných inovací,“ řekl Maulik Nanavaty, senior viceprezident a prezident Neuromodulation, Boston Scientific. „Vercise Neural Navigator 3 s technologií STIMVIEW XT je příkladem toho, jak Boston Scientific překládá technické složitost do elegantně jednoduchého rozhraní, které lékařům umožní zlepšit život pacientů. ““ 


Vercise Deep Brain Stimulation (DBS) systémy jsou určeny pro použití při jednostranné nebo oboustranné stimulaci subthalamového jádra (STN) nebo vnitřního globusu pallidus (GPi) pro léčbu Parkinsonovy choroby reagující na levodopu, která není adekvátně kontrolována léky a pro léčbu nepřekonatelné primární a sekundární dystonie, pro osoby ve věku 7 let a starší. Thalamická stimulace s použitím systému Boston Scientific Vercise DBS System je indikována pro potlačení třesu, který není adekvátně kontrolován léky u pacientů s diagnózou Essential Tremor nebo Parkinsonovy choroby.

UCB příručky

Nově vydané příručky obsahující komplexní informaci o Parkinsonově nemoci vydala firma UCB.

Jsou k dispozici v kanceláři Společnosti Parkinson, z. s. i  zde v elektronické podobě.

 

POHYBOVÉ PORUCHY PŘI PN

 

NEMOTORICKÉ PROJEVY PŘI PN

 

cvič nemotorika

PUBLIKACE

 

 

Nejnovější publikací vydanou Společností Parkinson, z. s.
v roce 2017 je 

PARKINSONOVA NEMOC A DOMÁCÍ PÉČE

autorky Terezy Kaplanové, vnučky pacienta s PN, jako výběr z její bakalářské práce. Můžete ji získat v kanceláři SP ve Volyňské ul. v Praze osobně, nebo požádat o její zaslání poštou.

Jak pečovat

 

 

Brožurku

PARKINSON DO KAPSY


vydala Společnost Parkinson, z. s. dle materiálů EPDA
v roce 2013 a je k dispozici v kanceláři Společnosti
ve Volyňské ulici.

brožura obálka 

 

*******  Ve spolupráci s EPDA (Evropskou asociací pro Parkinsonovu nemoc) vydala Společnost Parkinson, z. s. tři publikace ŽIVOT S PARKINSONOVOU NEMOCÍ a jsou též k dispozici v kanceláři Společnosti. 

Zde je mmožné si je stáhnout v elektronické podobě :

Život s PN I.

Život s PN II.

Život s PN III.

životspn1  životspn2  životspn3