EPDA Facebook

Jak je to s Ambroxolem

Vydáno: 10.11.2020, 08:38
Rubrika: Články, Odborné články | komentáře (0)

Jak je to s Ambroxolem

 

Ptali jste se na Ambroxol, látku obsahující kapky proti kašli. Zeptali jsme se lékaře, specialisty na Parkinsonovu nemoc, prof. MUDr. Jana Rotha, CSc.

Tento lék, používaný proti kašli a při nachlazení, má skutečně jednu vlastnost, která může být pro léčbu PN užitečná. Prošel otevřenou studií, tuším, že 6 měsíční a na malém souboru pacientů. Studie dopadla pozitivně z hlediska bezpečnosti, ohledně účinnosti je to již složitější, délka studie nemůže toto prokázat, ale v mozkomíšní tekutině se našly změny, které mohou nasvědčovat tomu, že by lék něco skutečně mohl zlepšit při dlouhodobém podávání. Připomínám ale, že je to předpoklad, zatím jasný klinický efekt nebyl prokázán. Na to, abychom věděli víc, se musí provést tzv. double-blind, randomized study, tedy studie kontrolovaná placebem, kde ani pacient, ani lékař nebudou vědět, jestli je použito u daného pacienta placebo nebo aktivní látka. Tato studie bude muset trvat také o dost delší dobu než 6 měsíců. Pokud tato studie není, nevíme, jestli lék skutečně pomáhá.

UCB příručky

Nově vydané příručky obsahující komplexní informaci o Parkinsonově nemoci vydala firma UCB.

Jsou k dispozici v kanceláři Společnosti Parkinson, z. s. i  zde v elektronické podobě.

 

POHYBOVÉ PORUCHY PŘI PN

 

NEMOTORICKÉ PROJEVY PŘI PN

 

cvič nemotorika

PUBLIKACE

 

 

Nejnovější publikací vydanou Společností Parkinson, z. s.
v roce 2017 je 

PARKINSONOVA NEMOC A DOMÁCÍ PÉČE

autorky Terezy Kaplanové, vnučky pacienta s PN, jako výběr z její bakalářské práce. Můžete ji získat v kanceláři SP ve Volyňské ul. v Praze osobně, nebo požádat o její zaslání poštou.

Jak pečovat

 

 

Brožurku

PARKINSON DO KAPSY


vydala Společnost Parkinson, z. s. dle materiálů EPDA
v roce 2013 a je k dispozici v kanceláři Společnosti
ve Volyňské ulici.

brožura obálka 

 

*******  Ve spolupráci s EPDA (Evropskou asociací pro Parkinsonovu nemoc) vydala Společnost Parkinson, z. s. tři publikace ŽIVOT S PARKINSONOVOU NEMOCÍ a jsou též k dispozici v kanceláři Společnosti. 

Zde je mmožné si je stáhnout v elektronické podobě :

Život s PN I.

Život s PN II.

Život s PN III.

životspn1  životspn2  životspn3