EPDA Facebook

Poradenské centrum je určeno pro pacienty a jejich rodinné příslušníky, ale i veřejnost. Poradna není náhradou odborných rad lékaře, ale doplněním informací pro pacienty, kteří mají zájem dozvědět se víc. Váš lékař nemusí vědět o všech příznacích, které vás trápí. Poradíme vám, co je  důležité, aby o vás lékař věděl. Na vaše dotazy odpovíme telefonicky, mailem, ale uvítáme i osobní návštěvy. Vhodné je dopředu zavolat (774443561).

Telefonické dotazy:              774 443 561

E-mail:                                  poradna@spolecnost-parkinson.cz

Osobně:                               Volyňská 933/20, Praha 10

Web. formulář :                   E-PORADNA

 


Často se ptáte:

 

-   Jaké místo si vybrat si vybrat pro lázeňskou léčbu Parkinsonovy nemoci?

Poté, co byla zavedena možnost absolvovat lázeńskou léčbu PN jednou za dva roky, rozšířila se i nabídka lázeńských míst. Ne vždy však panuje s léčbou spokojenost. Tradiční lázně, které se na PN specializují jsou malinké lázně Vráž u Písku a naopak velké lázně Klimkovice u Ostravy.

-  Pacientovi se prudce zhoršil zdravotní stav, či se stal nesoběstačným po pádu a pobytu v nemocnici, jak zajistit péči o něj, když rodinní příslušníci chodí do zaměstnání?

Pečovatelská zařízení pro pacienty s Parkinsonovou nemocí neexistují. Je však třeba zavčasu konzultovat možnost řešení akutní situace s praktickým lékařem, který má kompetenci předepsat terénní pečovatelské služby (pomoc s hygienou, stravou, oblékáním). Dále je třeba obrátit se na sociální odbor v místě bydliště pacienta a požadovat informace o pobytových zařízeních, která jsou vhodná pro pacienta s PN. Přijímací lhůty jsou dlouhé a akutní potřeba umístit pacienta se pak špatně řeší.

Na sociálním odboru dostanete katalog registrovaných sociálních služeb - pobytových i terénních. Dočasným řešením může být Odlehčovací pobyt, určený pro pacienty, o které je jinak v rodině postaráno, ale pečující osoba si potřebuje zařídit svoje záležitosti. Lze ho využít i pro osoby, které odmítají pobytové zařízení, a zde si mohou pobyt v pečovatelském zařízení "vyzkoušet".

 

 

PARKOVIT

Vitamínový doplněk stravy. jeho složení je zvlášť vhodné pro pacienty s Parkinsonovou nemocí.