EPDA Facebook

Zhodnocení pobytu Radějov 2018

Vydáno: 3.7.2018, 06:56
Rubrika: Zlín, Články, Pobyty | komentáře (0)

Zhodnocení pobytu Radějov 2018

 

V polovině května strávilo 39 účastníků nádherný týden na rekondičním pobytu v Bílých Karpatech nedaleko od Strážnice v Radějově. Lokalita byla vybrána na tip Petry Bočkové, konkrétní hotel se podařilo objevit mně. V únoru jsem místo osobně navštívila a domluvila podmínky. Hotel leží uprostřed lesů mimo rekreační oblast, slyšíte kolem pouze zpěv ptáků.

P1060638V hotelu jsme měli k dispozici obrovskou místnost se židlemi i stoly, kterou jsme využívali jenom my a mohli jsme si ji libovolně upravit. Cvičení probíhalo venku i v místnosti, chodili jsme s hůlkami, využívali jsme flexi-bary i nové náčiní smovey (vibrační kruhy), které jsme měli zatím půjčené. Smovey všechny nadchly, zvládli jsme s ním kondiční cvičení i jeho využití k relaxaci – léčivé vibrace. P1060587Také jsme se věnovali psychomotorice, logopedii i tréninku kognitivních funkcí. Vyzkoušeli jsme kruhový trénink – cvičení na stanovištích. Poprvé jsem vyzkoušela rekondiční pobyt bez soutěží, bez vyhodnocování nejlepších, pouze měl každý kartičku, do které jsme denně zapisovali odchozené kroky či kilometry a další pohybové aktivity. Tento motivační systém byl velmi pozitivně přijat. Pokračovali jsme v dramaterapii, kterou jsme ve větším rozsahu začali vloni v Luhačovicích. P1060584Losem byli účastníci rozděleni do skupin a měli si nachystat krátkou pohádku nebo scénku, do které se zapojí všichni. Jednak se všichni mnohem lépe poznali, ale také obdivuhodně rozvíjeli kreativitu vytvářením rekvizit a kostýmů. V Luhačovicích proběhla dvě představení, v hotelu Radějov čtyři. Dokonce došlo i k pojmenování divadelní přehlídky. Oficiálně jsme tedy odhlasovali a do světa poslali divadelní přehlídku PARKIFEST. P1060489Shodou okolností se pobytu zúčastnil syn jednoho parkinsonika Šimon Voseček, který žije ve Vídni, je hudební skladatel a hraje divadlo. Předběžně jsme se domluvili na další spolupráci s tím, že bychom uspořádali pobyt zaměřený na dramaterapii, Šimon by se přidal do týmu a vedl by s účastníky terapie, které ovládá. Přála bych vám vidět, jak se někteří nemocní při této činnosti změnili – na tváři šťastný úsměv, bezproblémový pohyb.P1060467

Dávám ke zvážení, aby příští rok byl tento pobyt zopakován. Závěrem ještě děkuji kolegyním Petře Bočkové a Daně Červinkové za spolupráci.

Ing. Zdenka Kymlová

Členské příspěvky pro rok 2021

Částka   200 Kč (uvítáme i více)
 č.ú.  1766806504 / 0600
 variabilní symbol  2021
 specifický symbol  číslo průkazu (znáte-li)
 poznámka  jméno, adresa

 

 

 

 

 

 

Prosíme, plaťte příkazem v bance či poště, nepoužívejte složenku, nelze identifikovat plátce.