EPDA Facebook

Nabídka pobytu Radějov 2019

Vydáno: 15.1.2019, 21:58
Rubrika: Zlín, Články, Pobyty | komentáře (3)

Nabídka pobytu Radějov 2019

 

V termínu 18. – 25. května 2019 chystáme ozdravný pobyt v hotelu Radějov, který se nachází nedaleko od Strážnice v Bílých Karpatech.

Pozvánka na ozdravný pobyt na jižní Moravu do hotelu RADĚJOV

 Můžeme využívat dvoulůžkové a třílůžkové pokoje kategorie standard nebo dvoulůžkové pokoje kategorie superior s doplatkem. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení, některé pokoje jsou s balkónem, v hotelu je výtah. Do pokojů kategorie standard se nelze dostat s vozíčkem na sociální zařízení – WC a koupelna jsou samostatně. Chodba před WC je dostatečně široká, tak se domnívám, že lze vozíček příp. chodítko ponechat přede dveřmi. V každém případě konzultujte vaše potřeby předem se mnou. V hotelu jsou velmi ochotní vyhovět. Vstup do hotelu hlavním vchodem je po několika schodech, bez problémů se jim vyhnete, když vstoupíte přes restauraci. V hotelu máme k dispozici dostatečně velké prostory pro naši činnost. V areálu je krásné travnaté hřiště a ohniště. Čeká na nás Chráněná přírodní rezervace Čertoryje, zapsaná na seznam UNESCO, můžeme se vydat na procházku na nedaleké Keltské hradiště, či do blízké daňčí obory v Pusté, navštívit salaš v Travičné, nebo se vydat po stopách Moravského folkloru a vína do města památek Strážnice, kde můžeme navštívit městské muzeum nebo historický zámek. Také máte jedinečnou příležitost obejmout i oskeruši – strom Slovácka a největší ovocný strom v Evropě. Vloni jsme navštívili i muzeum těchto prastarých ovocných stromů v Tvarožné Lhotě. Vzhledem k vycházkovým terénům bude pobyt zaměřen na chůzi s holemi Nordic walking a také se smovey, nebudete však ochuceni o zdravotní cvičení a ranní rozcvičky venku. Vibrační kruhy – smovey budeme hodně využívat – k nácviku chůze, ke kondičnímu cvičení i k relaxaci a masáži. Nedaleko cca 500 m se nachází přehrada Lučina, kde nás čeká podle počasí také možnost koupání. V pondělí máme zajištěný vstup zdarma po celý den do nového Wellness centra (Saunový svět, vířivka, zážitkové sprchy, Kneippův chodník, ochlazovací bazén, relaxační zóna, masáže). Motivací pobytu je cesta ke zdraví vlastními silami. Inspirací nám opět může být knížka Howarda Shifkeho, která vyšla v USA, zatím není v českém překladu a popisuje se v ní, jak se vyléčit z Parkinsonovy nemoci. Více se dovíte v článku o pobytu v Luhačovicích v prosinci 2018.

Hotel byl dříve rekreačním zařízením továrny na výrobu letadel LET Kunovice, nynější majitel vše postupně vylepšuje a rekonstruuje. Ve svém hotelu má tři priority: čistota prostředí, dobré jídlo, zábava pro hosty. Více najdete na: www.hotel-radejov.cz Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu, můžete si vybrat pobyt s celou penzí nebo jen snídani a večeři. Nezapomeňte do přihlášky uvést, jestli nepotřebujete nějakou dietní stravu. Doprava autobusem z Uherského Hradiště bude opět zajištěna – tentokrát s malým poplatkem. Autobus plánujeme přistavit na 11 hodin, aby navazoval na pražský rychlík, který přijede v 10:33 hod. Nejedná se o rekondiční pobyt dotovaný Ministerstvem zdravotnictví!

Přihláška - Radějov 2019 

Všechny dotazy a přihlášky směrujte na: Ing. Zdenka Kymlová, pk-zlin@spolecnost-parkinson.cz, 774 987 563, Zlín 760 01, ul. Dolní 2952.

Ozdravné pobyty

mají neocenitelný vliv na psychiku pacienta i jeho doprovodu. Výměna zkušeností, změna prostředí, kontakt s lidmi, kteří žijí ve stejné situaci, odpočinek od okolního světa, to jsou benefity těchto akcí.
Nemusíte nikomu vysvětlovat, proč se nehýbete, nebo naopak hýbete moc… a my vám přejeme šťastnou cestu a také návrat.

 

Na Sněžce 2