EPDA Facebook

Hipoterapie v Ústí nad Labem

Vydáno: 19.3.2022, 10:08
Rubrika: Články, Ústí n/Lab | komentáře (0)

Hipoterapie v Ústí nad Labem

 

Jsem předsedou Parkinson klubu města Ústí nad Labem a je mou milou povinností informovat Vás, naše čtenáře a příznivce, o akci našeho klubu, na kterou se členové těší celý rok. Je to jedna z největších podzimních akcí našeho klubu, která by se neobešla bez výrazné finanční dotace a pochopení magistrátu města Ústí nad Labem

Svinčice1

Parkinson klub a hipoterapie ve Svinčicích

za výrazného přispění z dotace Magistrátu města Ústí nad Labem

 

Poděkování proto patří všem, kteří na nás myslí a pomáhají nám, tělesně postiženým, alespoň částečně se začlenit do normálního života. A k tomu hipoterapie, práce s koňmi, opravdu výrazně přispívá. Ti, kdo se jí zúčastní, mají milé vzpomínky na chvilky strávené s koněm při přípravě na jízdu, jí samotnou a při práci po jízdě, tj. hřebelcování a čištění kopyt, úprava hřívy a ocasu, a poděkování několika kousky mrkve, u koně tak oblíbené.

Nemalým příspěvkem je i to, že můžeme strávit téměř 3 dny ve společnosti kamarádů a kamarádek, členů Parkinson klubu, pobesedovat s nimi, na chvíli zapomenout na své postižení a nemoci. Letos se zúčastnil i náš dlouholetý člen, který se neobejde bez invalidního vozík. Dovezli jsme ho až na dvůr hřebčince, kde si mohl na koně sáhnout, pohladit ho i dát mu malý pamlsek. A věřte tomu, že pro něho to byl na dlouhou dobu silný zážitek.

Celá akce se nám vydařila po všech stránkách. Ubytování i strava byly na výborné úrovni, personál hotelu Ring včele s ředitelem panem Brabcem i pracovníci Equiparku pod vedením ředitelky paní Staňkové se nám plně věnovali. A protože nám přálo také počasí, užili jsme si i procházek do okolí, nezabránily nám v tom ani naše hůlky a berličky.

Věříme, že Magistrát města Ústí nad Labem bude mít pro nás pochopení i v dalších letech, a tak budeme moci příští rok hipoterapii opakovat.

Svinčice2

 

 

Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
dne 12. října 2017

 

Další akcí, kterou jsme jako výbor zajišťovali, byla návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Praze. I na tuto akci jsme se dlouhodobě připravovali, zejména po stránce dopravy z Ústí nad Labem až do Parlamentu. Podařilo se nám zvládnout všechna úskalí vlakové i tramvajové dopravy, a v 10:30 h jsme podle dohody byli na Malostranském náměstí v Praze. Zde nás přivítala poslankyně paní Kailová, která nás odvedla do recepce Parlamentu. Po zhlédnutí krátkého filmu o historii parlamentních budov a jejich stávajícího využití, jsme prošli bezpečnostní prohlídkou a pokračovali dále s renomovanou průvodkyní jednotlivými budovami. Při své prohlídce jsme byli částečně omezeni probíhající rekonstrukcí hlavního sálu. Po velmi dobrém obědě jsme dokončili prohlídku, poděkovali paní poslankyni i paní průvodkyni, které se nám věnovaly a vydali jsme se tramvají na Hlavní nádraží a vlakem k domovu. I přes naše zdravotní potíže jsme vše zvládli. Jediným záporem celé akce byla ztráta čepice našeho předsedy, kterou zapomněl ve vlaku.

Parlament1

PK Ústí nad Labem

Ing.M.Hons-PK Ústí n.L.

Předseda Parkinson klubu Ústí nad Labem, 
Společnost Parkinson, z. s.

Ing. Milan Hons

Mobil

606342666

Email

milan.hons@seznam.cz

Činnost Parkinson klubu Ústí nad Labem podporuje statutární město Ústí nad Labem

logo uul