EPDA Facebook

HIPOTERAPIE

Vydáno: 16.12.2020, 22:23
Rubrika: Praha, Články | komentáře (0)

HIPOTERAPIE

 

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z hřbetu koně. Nyní se stále více využívá pohyb koňského hřbetu k uvolňování blokád páteře vzniklých z různých příčin.

Zavolal k nám do kanceláře manžel pacientky trpící parkinsonovkým syndromem. Její krční páteř, ztuhlá nemocí jí způsobuje nepříjemné bolesti. Po vyzkoušení hipoterapie bolesti povolily. Manžel pacientky by rád sdílel tuto dobrou zkušenost a pracuje na projektu, který by shrnul poznatky pacientů.Koně1 

Domluvili jsme se rychle, mám ke koním vřelý, ač respektuplný vztah, a v pondělí 14. prosince jsem absolvovala hipoterapii v Hucul klubu v Lysé nad Labem. Poprvé a naposled jsem seděla na koni, když mi bylo 17 let, a tak mi k mému překvapení chvíli trvalo, než jsem zahnala pocit naprosté dezorientace. Musela jsem si přiznat, že už mi není pružných 17, a 16 let Parkinsonovy nemoci hraje i zde svou roli.  Narovnat záda, hledět dopředu, a pak už jen uvolněně vychutnávat vlnící se hřbet pod sebou.

Koně3Po jízdě jsem příjemného pana Fencla požádala o další termín, a tak jsme probrali podmínky. Jedna jízda stojí 250 Kč, nutná je přilba, kterou mi půjčili, a podmínkou je potvrzení povolení hipoterapie od lékaře s platným očkováním proti tetanu. Pak je tu nutnost doprovodu dalšího člověka, který jde během jízdy vedle jezdce. Je to z důvodu bezpečnosti jezdce v případě, že by koník uskočil, vodič se stará o koně a doprovod jistí jezdce. Koně pro hipoterapii jsou ale cvičení právě pro nereagování na náhlé podněty či zásahy jezdce.

Máte-li zájem přidat se do finančně podpořeného projektu hipoterapie, pište na mail: freund@spolecnost-parkinson.cz

 

 

Klíma Parkinson klub Praha, Společnost Parkinson, z. s.
Předseda Ing. František Klíma
Mobil 604590597
E-mail frklima@gmail.com
Web PRAHA 

 

 

 

 

 

Přihláška za člena Společnosti Parkinson, z. s.

logo PK Praha

 

PK Praha