EPDA Facebook

REKONDIČNÍ POBYT BÍLÁ STRŽ 2013

Vydáno: 16.6.2013, 22:29
Rubrika: PK Plzeň | komentáře (0)

REKONDIČNÍ POBYT BÍLÁ STRŽ 2013
... se převlékli za školáky z 60tých let a to se vším všudy. Kraťasy s kšandami, barety, pionýrské šátky, staré tašky na zádech apod. Zkrátka byl z toho na nádraží pěkný poprask. Výpravčí nevěděl co se děje. Vzal to s humorem ... 
 

Rekondiční pobyt : Bílá Strž 2013


Ve dnech 15. – 25.5.2013 se uskutečnil rekondiční pobyt parkinsoniků na Šumavě, v Hojsově Stráži v penzionu Bílá Strž. Pobytu jsme se zúčastnili společně se členy PK České Budějovice. Penzion je situován téměř v lese, poblíž železniční stanice Hamry-Hojsova Stráž. Personál byl příjemný a strava jako od maminky.

Mimo běžný denní program jako ranní rozcvička, logopedie a rekondiční cvičení, po obědě vycházky, probíhaly i různé soutěže. I přes malou účast členů PK Plzeň, což byla škoda, jsme si v soutěžích počínali výborně a získali jsme celkem šest diplomů. Z toho dvě první místa v Petangue a v lepení koláží.

Během pobytu jsme absolvovali dva výlety. Do Klatov, kde jsme navštívili barokní lékárnu „ U bílého jednorožce“ a samozřejmě katakomby. Druhý výlet byl do Velhartic, kde jsme si prohlédli hrad a zámek. Na zpáteční cestě, jsme se tradičně stavěli v Nemilkově a obdivovali dílny Jirky Kalisty. Hezký dojem z výletu nám nezkazila ani bouřka s pořádnými kroupami.

Jeden večer se také se také opékaly buřty, nikomu ale přitom nevadilo chladno. U ohně se každý ohřál i se štamprličkou slivovičky. V neděli nás navštívil MUDr. Vojtěch Mach - neurolog z Plzeňské fakultní nemocnice a udělal nám velmi zajímavou a poutavou přednášku. Po přednášce trpělivě zodpovídal nepřeberné množství dotazů. Byli jsme moc rádi, že si ve svém volnu udělal na nás čas a chtěli bychom mu též touto cestou ještě jednou poděkovat.

V týdnu za námi přijeli manželé Škarvanovi, šli jsme je na nádraží přivítat, ale ne jenom tak. Někteří parkinsonici se převlékli za školáky z 60tých let a to se vším všudy. Kraťasy s kšandami, barety, pionýrské šátky, staré tašky na zádech apod. Zkrátka byl z toho na nádraží pěkný poprask. Výpravčí nevěděl co se děje. Vzal to s humorem a dokonce motorák,který stál ve stanici poslal o kus dál, aby nám nepřekážel. Když přijel ten správný vlak, cestující nevěděli co se děje, ale nakonec nám mávali. Škarvanovi byli mile překvapeni z takového přivítáni.

Poslední den byla pyžamová rozcvička, všichni jsme se při cvičení nasmáli. Večer při harmonice si všichni zazpívali a zatancovali. Deset dnů uteklo jako voda a nastal čas balení a loučení. Každý během těch pár dnů alespoň částečně zapomněl na svá trápení s nemocí a snad pobyt zúčastněným pomohl i psychicky.

Chtěli bychom samozřejmě poděkovat paní Bohunce Šindelářové a Lidunce Harsové za skvěle připravený a zorganizovaný pobyt. Poděkování samozřejmě patří všem účastníkům pobytu, byla to výborná parta a doufáme, že na příští rekondici se setkáme i s více Plzeňáky, vždyť přece o takové zážitky nikdo nechce přijít.

Za Klub Parkinsoniků Plzeň

Valér Mičunda

PK PLZEŇ

V.Mičunda-PK Plzeň Parkinson klub Plzeň, Společnost Parkinson, z. s.
Předseda Valer Mičunda
Mobil 775342444
E-mail

val.mic@seznam.cz


Činnost PK Plzeń podporuje Plzeňský kraj
Plzen kraj logo

a
firma HOFMEISTER
Hofmeister