EPDA Facebook

Bowling Olomouc 2017

Vydáno: 2.7.2017, 23:16
Rubrika: Olomouc | komentáře (0)

Bowling Olomouc 2017

 

Olomoucký Klub Parkinson pořádal dne 3. června 2017 tradiční turnaj v bowlingu. Do přípravy se zapojilo mnoho členů klubu Olomouc, jejichž pomoc byla neocenitelná. Za perfektně zvládnutou organizaci dvoukolového turnaje a chutný oběd děkujeme Sportcentru Best.

Soutěžního klání se účastnilo přes 40 soutěžících z klubů Olomouc, Brno, Ostrava, Slovácko, Krnov a jako obvykle nejvíce soutěžících přijelo z klubu Rožnov pod Radhoštěm. Soutěže neznají hranice.

Akci jsme zahájili minutou ticha a vzpomínkou na Pepu Salavce, dlouholetého člena olomouckého klubu a organizátora turnaje v bowlingu, který nás nedávno opustil. Ke vzpomínce jsme připojili písničku “Báječná ženská”, kterou měl Pepa tak rád.

Pak jsme se pustili do soutěžního klání. Soutěžili nemocní i zdraví (doprovod). Pan Parkinson nás sice neopustil, často ale stál opodál. Svědčí o tom fotky.

Vítězem v kategorii mužů se stal Libor Jaša z brněnského klubu, kategorii žen vévodila Jana Machalová z domácího klubu Olomouc a v kategorii doprovod první místo obsadil Jaroslav Melichar z Olomouce. V soutěži družstev nejlepšího výsledku dosáhl tým Brna.

Výsledky i ostatních hráčů jsou důkazem toho, že všichni se snažili a byli úspěšní. Jen občas se někomu nedařilo, ale to už patří k životu.

Na závěr chci vzpomenout ještě jednou na Pepu Salavce. Jeho jméno nás bude provázet i na dalších soutěžích. Memoriál Josefa Salavce v bowlingu bude v Olomouci probíhat každý rok.

Poděkování patří také všem sponzorům turnaje. Věcné ceny do soutěže věnovala řada firem a organizací: Křižovatka Olomouc, EPAVA, Statutární město Olomouc, Zlatá farma paní Mádrová, FTK UP Olomouc. Krásné poháry a medaile vítězům zajistila firma Husička. Za peněžité dary děkujeme firmě Kovomont Přerov a členu klubu panu Vlkovi.

 

Děkujeme všem za účast a těšíme se příští rok na viděnou…

Klub Parkinson Olomouc

 

Přílohy

Bowling Olomouc 2017

PARKINSON KLUB OLOMOUC

foto Dagmar Dupalová Parkinson klub Olomouc, Společnost Parkinson, z. s.
Předsedkyně Mgr. Dagmar Dupalová, Ph.D.
mobil 604209687
Email dagmar.dupalova@upol.cz

Parkinson Klub Olomouc je jedním z regionálních klubů Společnosti Parkinson, z. s. V klubu je registrováno 39 členů. Práci klubu zajišťuje volený výbor čítající předsedu klubu, místopředsedu a člena výboru. Odborným garantem je prof. MUDr. Petr Kaňovský Csc., přednosta Neurologické kliniky FN Olomouc.

 Co vám nabízíme

 • 2x ročně setkání s odbornou přednáškou a kulturní vložkou

 • Pravidelné měsíční schůzky – základy logopedie, ergoterapie, paměťové a společenské hry
 • Rehabilitační cvičení v Olomouci-Neředíně, rehabilitační centrum – každou středu a pátek 10.00 – 11.00 hod. , v Uničově, dům pečovatelské služby – každé pondělí 15.00 – 16.00 hod.

 • Sportovní akce – podzimní turnaj v bowling
 • Vánoční turnaj ve stolním tenis

 • Světový den Parkinsonovy nemoci – výstup na Svatý Kopeček

 • Účast na akcích pořádaných Společností Parkinson     z. s. 
  a regionálních klubů

 • Návštěvy výstav, muzeí, výlety dle zájmu členů

 • Účast na rekondičních pobytech pořádaných Společností Parkinson,z. s.

Dovolte nám prosím pozvat Vás , kteří jste stiženi PN nebo pečujete o osoby takto nemocné, ke členství v klubu a tak alespoň částečně čerpáním nabízených služeb vylepšit kvalitu života.

Cvičení v klubu podporuje MZČR v rámci projektu Rehabiitační cvičení oro osoby s Parkinsonovou nemocí

MZCR_CMYK_p

Činnost PK Olomouc, Společnost Parkinson, z. s podpořil v roce 2019:

Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc,
John Crane a.s.

logo-olomouckeho-kraje

OLOMOUC město

John Crane logo

Děkujeme