EPDA Facebook

Za Smetanou do  Jabkenic

Vydáno: 10.7.2016, 11:21
Rubrika: Ml. Boleslav | komentáře (0)

Za Smetanou do  Jabkenic

 

 

 

Pokud chcete s námi do Jabkenic a nejste přihlášenni, 

domluvte se na telefonu 774443560

 

 

 

POZVÁNKA

PK Mladá Boleslav vás zve

k návštěvě  Smetanových Jabkenic

 

Cílem akce je seznámit se s místem, kde prožil svá poslední léta světově známý hudební skladatel Bedřich Smetana. Již zcela hluchý zde dokončil monumentální cyklus Má vlast, napsal smyčcový kvartet Z mého života nebo opery Hubička a Tajemství.
L oňské oslavy připomněly 190 let od narození Bedřicha Smetany, 130 let od jeho úmrtí a 90 let od chvíle, kdy mu byl v Jabkenicích odhalen pomník.

Chtěli bychom navázat na úspěšná setkání parkinsoniků konaná v minulých letech (Poděbrady, výlet lodí, Pardubice, výstupy na památnou horu Říp) atd.600px-Vidlák_(Jabkenická_obora)

Sraz účastníků je v restauraci Nad muzeem v Jabkenicích

15. října 2016 v 10 hodinKromě prohlídky expozice muzea a pomníku Bedřicha Smetany je plánována
pohodová procházka Oborou kolem rybníků (zvládnutelné i pro vozíčkáře nebo s chodítkem, nenáročná trasa dlouhá cca 2,5 km).

Po procházce a prohlídce muzea bude v restauraci připraveno grilované sele a výborná polévka. K poslechu a k tanci nám zahrají harmonikáři. Plánované ukončení akce kolem 16. 00h.

 

Üpřesnění prohlídky muzea s výkladem -

jsou domluveny dvě prohlídky po asi 20 lidech. První v 10.00 a druhá v 11.00 hod. Úvodní část prohlídky v přízemí je možné sedět na židlích. Po přesunu po schodech do patra budou během výkladu k dispozici rozmístěné židle pro případ únavy. Vzhledem k zabezpečení exponátů nelze během prohlídky opouštět objekt. Při vstupu do muzea je žádoucí použít igelitové návleky na obuv. Termínu akce je říjen, slíbila jsem, že si pomůžeme navzájem a návleky použijeme.kýta

 Inspirátorem akce je Ladislav Získal, který v Jabkenicích žil.

Hlavním organizátorem je Václav Fiedler - předseda PK Mladá Boleslav,
tel. 774 443 560, E-mail : fiedlerst2@gmail.com

Přílohy

Jabkenice

DSC_0061

Parkinson klub Mladá Boleslav,

Společnost Parkinson, z. s.

Předsedkyně Eva Fiedlerová
Mobil 777566383
E-mail

evafiedlerov@gmail.com