EPDA Facebook

První značka PARKINSON standard předána

Vydáno: 8.5.2016, 21:58
Rubrika: Krnov, PARKINSON standard, Sociální politika | komentáře (0)

První značka PARKINSON standard předána

 

 

Na tuto událost jsme se sešli s parkinsoniky  a jejich rodinnými příslušníky dne 3. května 2016 v Domově pro seniory Krnov.

     Po pěti měsících jsme se opět setkali s předsedkyní Společnosti Parkinson, z. s., Zdislavou Freund.

     Členové Parkinson  klubu Krnov se schází v Domově pro seniory v Krnově a spolupráce s paní Terezkou Blažčíkovou, manažerkou kvality,  je na velmi dobré úrovni.  Od začátku se paní Blažčíková zajímala o projekt značka PARKINSON standard, který se musel  tzv. doladit a nyní je ve finální podobě. Zájem, snaha o informovanost a novinky jsou vítané na obou stranách.

   DSCN1609  Na tuto událost jsme se sešli s parkinsoniky  a jejich rodinnými příslušníky v Domově pro seniory Krnov. Vystavený Roll-up Společnosti Parkinson, z.s., letáčky, brožurky, časopisy a také napečené koláčky, byly signálem, že se jedná o oslavu.

     Zaplněný sál zazněl zpěvem a tóny klavíru, to děvčata z hudební školy ozdobila akci půlhodinovým programem.

     Po té se ujala slova paní ředitelka Šutkovská a představila přítomným předsedkyni Parkinson klubu Krnov, Anežku Matochovou a předsedkyni Společnosti Parkinson, z. s., paní  Zdislavu Freund. O projektu PARKINSON standard a o Parkinsonově nemoci podala informace autorka projektu, paní Zdislava Freund v příjemné atmosféře zakončené potleskem od seniorů, parkinsoniků, pracovníků Domova pro seniory i redaktorek regionálního tisku.

     DSCN1616Pak došlo na vlastní předání Osvědčení a první značka PARKINSON standard je udělena. Přípitkem se stvrzuje spolupráce a fotoaparáty cvakají …                                                                                                            

     Parkinsonici pokračovali v debatě i po té, co se sál vyprázdnil, někteří potřebovali radu či vysvětlení od paní předsedkyně Freund. Posezení v kruhu, dobrá atmosféra, přátelský smích a nakonec i společné fotografie.

     Při loučení zaznělo přání brzkého shledání, jelikož další akcí budou zahradní slavnosti k 25. výročí založení Domova pro seniory Krnov.

 

Děkujeme paní předsedkyni Freund za milou návštěvu i za zdařilou celou akci.

Za Parkinson klub Krnov

Matochová Anežka

Přednáškové odpoledne v Hradci Králové konané
11. dubna  při příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci.

DSC_0022

VIDEO - ZAHÁJENÍ ZDE