EPDA Facebook

Turnaj ve stolním tenise v Hradci Králové

Vydáno: 1.10.2020, 20:28
Rubrika: Hradec Králové, Články | komentáře (0)

Turnaj ve stolním tenise v Hradci Králové

 

Každý měsíc roku 2020 měl být podle plánu činnosti Parkinson klubu Hradec Králové naplněný společnými akcemi sportovního i kulturního charakteru. Řada z nich byla i organizačně připravena. Bohužel Covid-19 překazil všechny naše plány. Zrušili jsme nejen pravidelné klubové cvičení a logopedii, ale mimo jiné i tradiční březnové Předměřické sportovní hry, výstup na Kunětickou horu konaný při příležitosti Světového dne Parkinsonovy choroby a červnový turnaj ve stolním tenisu. Těšili jsme se i na akce organizované dalšími kluby, hlavně na Parkinsoniádu a turnaje ve stolním tenisu a bowlingu.

 

Uvítali jsme určité uvolnění situace v září a začali cvičit. Naši zástupci vyjeli na Plavbu lodí Brněnskou přehradou, úspěšnou akci pořádanou Parkinson klubem Brno a absolvovali jsme rekondiční pobyt v Peci pod Sněžkou, v hotelu Energetik na Hnědém vrchu.

Sami jsme připravili Turnaj ve stolním tenisu, zařazený do Ligy stolního tenisu Společnosti Parkinson, z.s., původně plánovaný na měsíc červen.

Turnaj se uskutečnil 26. 9. 2020. Přihlásili se zástupci Parkinson klubů Hradec Králové, Brno, Praha a Olomouc. Turnaj se konal v pěkném prostředí Centra pro integraci osob se zdravotním postižením Královéhradeckého kraje v Hradci Králové, Věkoších. Bodování ligy připravil Petr Sedláček z Parkinson klubu Brno. Body do ligy se počítaly podle účasti a dosažených výsledků v turnaji.

Soutěž se hrála ve dvou skupinách, na dva vítězné sety. Postupovali první dva ze skupiny. Finále se hrálo na tři vítězné sety.

Účast byla ovlivněna nemocností, hlavně v kategorii žen, kde se registrovala jen jedna závodnice.

Po rozlosování do skupin začali jednotlivé zápasy, ve kterých všichni prokázali veliké úsilí a snahu po vítězství.

Nejvíce se dařilo osvědčeným závodníkům. První místo obhájil Lubomír Kmoníček z Parkinson klubu Hradec Králové, na druhém místě se umístil Petr Sedláček a na třetím místě Pavel Kořínek, oba z Parkinson klubu Brno. Ve finálové skupině je na čtvrtém místě doplnil Václav Temr z Parkinson klubu Praha.

Všichni účastníci si zahráli řadu zápasů, do kterých se zapojila i jediná žena turnaje Zdislava Freund.

V hodnocení klubů v Lize stolního tenisu Společnosti Parkinson z. s. je po prvním turnaji na prvním místě Parkinson klub Hradec králové s 1270 body, na druhém místě Parkinson Klub Brno s 550 body, na třetím místě Parkinson klub Praha s 540 body a na čtvrtém místě Parkinson klub Olomouc s 200 body.

Po vyhodnocení výsledků turnaje, vyhlášení výsledků a předání cen vítězům jsme se rozloučili s přáteli, popřáli si hodně zdraví a odolnosti proti Covid-19, který už zase začíná ve větší míře ovlivňovat naši činnost.

Za všechny zúčastněné děkuji neúnavným organizátorkám celé akce, Stáně Pospíšilové a Jarušce Šlezingrové, které celou akci výborně připravily.

Václav Mlateček

Přílohy

Turnaj ve stolním tenise v Hradci Králové 26. 9. 2020

 

Parkinson logo (1)

S.Pospíšilová-PK Hradec Kr. Parkinson klub Hradec Králové, Společnost Parkinson, z. s.
Předsedkyně  Stanislava Pospíšilová 
Tel.:  737747263 
E-mail:  stanapospisilova@seznam.cz
Web:  http://www.infoparkinson-h-k.estranky.cz/