EPDA Facebook

INFO cesta budějovického klubu

Vydáno: 5.2.2013, 16:24
Rubrika: Č.Budějovice | komentáře (0)

INFO cesta budějovického klubu

do hotelu MAS v Sezimově Ústí

 
„INFO CESTA“

 

na místo možného rekondičního pobytu.
Na naší výroční členské schůzi v listopadu 2012 nás navštívila paní z Hotelu MAS v Sezimově Ústí. (Pro ty, kdo neví, kde je Sezimovo Ústí – v bezprostřední blízkosti Tábora). Informovala nás o činnosti jejich hotelu, kde se specializují na pobyty rekondiční a wellness hlavně pro seniory. Pozvala nás na tzv. INFO CESTU, abychom si vše vyzkoušeli na „vlastní kůži“. Ve čtvrtek 31.1.2013 jsme se rozjely do Sezimova Ústí do Hotelu MAS. Cesta rychlíkem z Českých Budějovic do Tábora trvá 61 minut. Není problém se dostat z Tábora do Sezimova Ústí a naopak. Funguje zde MHD. Autobus má zastávku před nádražím v Táboře i před Hotelem MAS v Sezimově Ústí. Do Tábora jedete z Prahy 70 minut.
Hotel MAS je plně bezbariérový, výtahy i pro vozíčkáře a 6 bezbariérových pokojů. Byly jsme tři, bylo nám umožněno společné bydlení. Postele jsou vyšší se zdravotními matracemi, i Lidka se na přistýlce velmi dobře vyspala. Na pokoji lednička, TV, pohodlné vybavení. Samozřejmě WC, sprcha. Na patře je na chodbě k dispozici varná konce a PC. Začínaly jsme obědem. Oběd si vybíráte podle jídelního lístku ze 7 druhů jídel. Snídaně a večeře jsou formou bufetu. Ale ne pouze „trojboj“ (chléb,máslo, džem), ale jako v Grand hotelu. Na jídlo je čas, podává se v rozmezí 2 hodin. V ceně jsou i procedury jako např. masáže, ráno můžete jít na rozcvičku, na cvičení v bazénu ( bazén je 15x2 m, vyhřívaný, přístupný po celý den). Součástí pobytu jsou také společenské večery se živou hudbou. Hra bingo, bowling .Dále jsou pořádány výlety do některých dalších zajímavých měst Jihočeského kraje (Písek, Jindřichův Hradec apod.) Večerem na rozloučenou se loučíte s Hotelem MAS a jako pozornost dostáváte na stůl láhev kvalitního vína. Abyste nepodcenili pitný režim, hotel vám každý den doplní zásobu vody na pokoji. Internet je zde také k dispozici v ceně pobytu.
My tři jsme vyzkoušely různé procedury, zacvičily jsme si v bazénu i v tělocvičně, poslechli jsme si pěknou hudbu (která byla hlavně k tanci), absolvovaly jsme celkovou masáž (75 minut), vykoupaly se v bazénu s vodou teplou 29 st. Všechny naše otázky nám zodpověděla jak paní ředitelka, tak i paní Myslivcová, která je delegátkou v Hotelu MAS. Doba pobytu je 8 dní tj. od neděle do neděle. Cena je podle období, kdy hotel navštívíte, a to o 4 400 Kč do 5 600 Kč.
Náš Parkinson Klub České Budějovice uvažuje uskutečnit jeden týdenní pobyt v Hotelu MAS v Sezimově Ústí. Týden v prostředí tohoto hotelu určitě nikoho nezklame.
Pro informaci jsme nafotografovaly nějaké obrázky. Byly jsme překvapené a spokojené. Byl to příjemně prožité 4 dny, s možností pohybu, a mezi milými účastníky pobytu.
Lidka, Maruška a Milena
Parkinson Klub České Budějovice

 

Parkinson klub České Budějovice,

Společnost Parkinson, z. s.

 Předseda Petr Hořava
 Tel.: 604259414
 E-mail: horavaml@seznam.cz
 Web:  

 

 

 

 

 

SEZNÁMENÍ SE CVIČEBNÍMI AKTIVITAMI PK ČESKÉ BUDĚJOVICE     

Stává se nepsanou tradicí, že cvičení je pro parkinsoniky stejně důležité jako ve stravě základní potraviny.  PROČ ?  Inu, pohyb je základní dovedností od batolete a provází nás do samého konce života a když tuto dovednost nemáme, ztratíme téměř vše... Proto také základní motivací našich schůzek je pohyb a všechno kolem něj. 

Podívejme se na cvičební činnosti našeho klubu konkrétně.  

KDY cvičíme:

ČESKÉ BUDĚJOVICE 
Areál nemocnice - tělocvična
STŘEDA   15.30 - 16.30 hod.    

STRAKONICE 
Sdružení  zdravotně postižených  ČR,  Stavbařů 213
ČTVRTEK    14.00 - 15.00  hod.    

TÁBOR 
Klubovna v Domě s peč. službou na Pražském sídlišti
STŘEDA    od 14.00 hodin  

Nepodceňujme pohyb, protože jakákoliv pohybová aktivita je pro nás přínosem, co víc přímo i darem.  I malý pohyb je pohybem, to mějme vždy na paměti.  

cvičení ČB 2

Závěrem jeden slogan : 

AŤ JE ČTVRTEK NEBO STŘEDA, CVIČIT JE NÁM STÁLE TŘEBA             

Pavel Malý