EPDA Facebook

ČERCHOV na třetí pokus

Vydáno: 6.10.2019, 07:17
Rubrika: Č.Budějovice, Články | komentáře (0)

ČERCHOV na třetí pokus

 

ČERCHOV NA TŘETÍ POKUS     

Bylo úterý, 25. červnový den roku 2019. Seděli jsme v plzeňském autobuse SOR řady C ( výrobce  SOR Libchavy , obec nedaleko Ústí n. Orlicí ) , který s námi uháněl v silném provozu z Plzně po silnici č. 26 a 189 vstříci Chodskému kraji.  Za místem, zvaném Výhledy s pomníkem J.Š. Baara, nastalo náročné stoupání  v Českém lese za cílem, ktrý se jmenuje Čerchov.  

Výkonově slabší model autobusu SOR měl s výjezdem problémy, neboť jeho plynový pohon výkon vozidla ještě snížil.  Nastala obtížná turistická vložka, která otestovala naši fyzickou zdatnost.  Společnými silami jsme dorazili na vr chol Čerchova.  Photo0215Turisticky opomíjené místo nese dosud stopy po pobytu pohraniční roty z doby socialismu.   Poloprázdný bus také zdolal vrchol, aby při cestě zpět  úspěšně otestoval své brzdy.  Území Čerchova je zalesněno smrkovými porosty, dále jsou zastoupeny buky a jedle. Photo0219Čerchov je nejvyšší horou Českého lesa 1042 m.n.m. s rozhlednou z r. 1905, vysokou 25 metrů.  Akci " Čerchov na třetí pokus " organizoval klub PK PLZEŇ pod vedením V.Mičundy se spoluúčastí členů PK Č. Budějovice. Photo0217 Z chládku Českého lesa jsme se opět dostali do horkem zkoušené Plzně a se vzpomínkami na úspěšný výlet.     

 Tak zase příště...........  Text a foto  Pavel Malý  PK ČB - S T    

 

Parkinson klub České Budějovice,

Společnost Parkinson, z. s.

 Předseda Petr Hořava
 Tel.: 604259414
 E-mail: horavaml@seznam.cz
 Web:  

 

 

 

 

 

SEZNÁMENÍ SE CVIČEBNÍMI AKTIVITAMI PK ČESKÉ BUDĚJOVICE     

Stává se nepsanou tradicí, že cvičení je pro parkinsoniky stejně důležité jako ve stravě základní potraviny.  PROČ ?  Inu, pohyb je základní dovedností od batolete a provází nás do samého konce života a když tuto dovednost nemáme, ztratíme téměř vše... Proto také základní motivací našich schůzek je pohyb a všechno kolem něj. 

Podívejme se na cvičební činnosti našeho klubu konkrétně.  

KDY cvičíme:

ČESKÉ BUDĚJOVICE 
Areál nemocnice - tělocvična
STŘEDA   15.30 - 16.30 hod.    

STRAKONICE 
Sdružení  zdravotně postižených  ČR,  Stavbařů 213
ČTVRTEK    14.00 - 15.00  hod.    

TÁBOR 
Klubovna v Domě s peč. službou na Pražském sídlišti
STŘEDA    od 14.00 hodin  

Nepodceňujme pohyb, protože jakákoliv pohybová aktivita je pro nás přínosem, co víc přímo i darem.  I malý pohyb je pohybem, to mějme vždy na paměti.  

cvičení ČB 2

Závěrem jeden slogan : 

AŤ JE ČTVRTEK NEBO STŘEDA, CVIČIT JE NÁM STÁLE TŘEBA             

Pavel Malý