EPDA Facebook

Základní kámen

Vydáno: 21.3.2018, 21:38
Rubrika: Brno | komentáře (0)

Základní kámen

 

První jarní den a Mezinárdní den štěstí v Brně, 20. 3. 2018

Teplota lehce zimní, čtyři stupně pod nulou, poletující vločky sněhu.

Pro osm členů PK Brno , však opravdu šťastným dnem. Přijali pozvání Betanie-křesťanská pomoc na slavnostní zahájení stavby Villy Vlaďka - odlehčovacích pobytových služeb pro dospělé osoby s kombinovaným postižením v Lelekovicích. Základnímu kameni při této příležitosti požehal biskup Církve československé husitské Juraj J.Dovla .

DSCF4189Stalo se tak po mnoha letech přání a usilovné práce za účasti představitelů Betanie –křesťanská pomoc, zástupců stavebních firem a představitelů veřejného života. Čas ukázal, že větší potřeba než stacionář je právě odlehčovací služba. Původní dům, nebylo možné z technických důvodů rekonstruovat, byl zbořen a nová stavba je přímo promyšlená pro uvedené služby.DSCF4180

Podobných zařízení se budují desítky. Které z nich se mohou pochlubit tím, že ve svých zdech mají kameny z unikátních míst? Nikdy nebudou zapomenuti parkinsonici a jejích přátelé, kteří při 4. výstup na památnou horu Říp a 2. výstupu na Pustý hrad na Slovensku pomysleli na ty, kteří by také byli rádi mezi nimi. Přímo před kaplí na Řípu byl kámen požehnán farářem CČSH Václavem Žďárským.

Ty dva kameny budou navždy připomínat slova Hymny parkinsoniků:

„….A BUDEME PEVNĚ VĚŘIT V BUDOUCNOST

ABYCHOM SPOLEČNÝMI SILAMI ZVÍTĚZILI.“

WP_20180320_13_36_19_ProPro brněnské parkinsoniky to nejsou jen slova, ale na hmatatelný důkaz pravdivosti si může každý položit ruce. Jako na kus skály, která je tu vždy ku pomoci.

PARKINSON KLUB BRNO nemohl dostat krásnější dárek ke svému 20. výročí založení!

 


Mgr. Eva Vernerová, předsedkyně PK Brno

IČ: 72568275 Parkinson klub Brno, Společnost Parkinson, z. s.
Status Pobočný spolek
 Předsedkyně Mgr. Eva Vernerová 
Mgr.E.Vernerová-PK Brno  
 Tel: 606145248 
 E-mail vern.eva@seznam.cz
 Web: http://parkinson-brno.cz/ 

 

PKB - 20 let s vámi