EPDA Facebook

Informacím naproti

Vydáno: 18.11.2019, 11:06
Rubrika: Brno, Články | komentáře (0)

Informacím naproti

 

Brno je největší město na Moravě, je sídlem Jihomoravského kraje a má přibližně 381 tisíc obyvatel. V Jakémkoliv období má vám co nabídnout: oslavy, výstavy, trhy, historické památky, divadelní a filmová představení, či charitativní, benefiční, sportovní, klubové akce.

A právě na jedné takové klubové akci jsme se sešli ve středu 13. 11. 2019, ve 14:00 hodin v Brně, v budově Židovská obec Brno, třída Kpt. Jaroše.

Baláž3Parkinson klub Brno, Společnost Parkinson, z. s. (PK B) pozval své členy, rodinné příslušníky, přátelé a sympatizující na odbornou, lékařskou přednášku „PARKINSON A DENNÍ REŽIM“. Přednášejícím byl, již po několikáté neurolog, doc. MUDr. Marek Baláž Ph.D.

Předsedkyně PK B paní Mgr. Eva Vernerová všechny účastníky uvítala, poděkovala za zájem o přednášku a zvlášť ještě poděkovala méně pohyblivým, kteří i přes nepříznivé, studené, deštivé odpoledne přišli s doprovodem. V hrubém shrnutí, v hlavních bodech informovala o činnosti PK B, který má nyní 82 členů. Vyzdvihla ty události, kterých si všichni cení.Baláž2

Domov se zvláštním režimem, Villa Martha v Hrušovanech.
Odlehčovací služba pro dospělé osoby s kombinovaným postižením, Villa Vlaďka v Lelekovicích.
Křesťanská pomoc, Dům důstojného stáří Betanie v Maloměřicích.
Hospodaření v PK B
Kolik je třeba času věnovat projektům pro žádosti o dotace a jiné práce na PC (tvorba letáků, pozvánek apod.).
Poděkovala panu Jačiskovi za doposud vykonávané činnosti pro PK B. Bohužel jeho zdravotní stav nyní mu nedovolí tuto práci vykonávat. Naštěstí je pár členů, kteří dokážou nahradit třeba jen dočasně ty, co již anebo prozatím nemůžou.
Členské příspěvky jsou zasílány do Společnosti Parkinson, z. s., do Prahy. Ta naopak Parkinson klubům posílá 3 x / rok časopis PARKINSON, přispívá na rekondiční pobyty, zve na koncerty či divadelní předvánoční představení …
Pozvání na 10. Adventní setkání 18. 12. 2019 v restauraci NEKONEČNO v Brně.
Práce v Parkinson klubech je dobrovolná, bez nároků na mzdu a většinou ji vykonávají sami pacienti.Baláž1
Paní předsedkyně Mgr. Eva Vernerová poprosila své členy, aby se zapojili, pomohli a ujali se činnosti takové, kterou spolehlivě, samostatně, organizačně zvládnou. Například hlídání termínů akcí, tvorbu letáků či pozvánek, rozeslání a třeba nějakou dobrotku upéct.
11. duben, SVĚTOVÝ DEN PARKINSONOVY NEMOCI v roce 2020 vychází na sobotu. Na setkání jsou všichni srdečně zváni, účast opět přislíbil patron-divadelní herec a patron PKB Zdeněk Junák. A třeba se objeví opět také doc. MUDr. Marek Baláž, Ph.D.


Tím byla část úvodní ukončena, paní předsedkyni Mgr. Evě Vernerové jsme všichni poděkovali potleskem.

17. 11. 2019

Anežka Matochová

IČ: 72568275 Parkinson klub Brno, Společnost Parkinson, z. s.
Status Pobočný spolek
 Předsedkyně Mgr. Eva Vernerová 
Mgr.E.Vernerová-PK Brno  
 Tel: 606145248 
 E-mail vern.eva@seznam.cz
 Web: http://parkinson-brno.cz/ 

 

PKB - 20 let s vámi