EPDA Facebook

Šest medailí z mistrovství Německa

Vydáno: 7.9.2021, 08:49
Rubrika: Články, Stolní tenis | komentáře (1)

Otevřené mistrovství Německa ve stolním tenise pacientů s Parkinsonovou nemocí se uskutečnilo ve dnech 3. - 5. září 2021 v dalekém Nordhornu.

Do turnaje, který jen o několik dní předcházel světovému šampionátu v Berlíně, jsme se přihlásili, abychom získali nějakou zkušenost z takové soutěže, a zářžitek to byl opravdu velmi obohacující.

Výsledek nám dodal sebevědomí, ale jen my víme, že mohl být  ještě lepší. Počáteční nejistota nám nedovolila hrát úplně všechno, co umíme, a před světovým šampionátem na tom nejsme o moc lépe.

Těšíme se ale moc. Poznali jsme hodně lidí, s kterými se v Berlíně už budeme vítat jako se známými.

Velký podíl na šťastném průběhu turnaje má Karel Temr, bratr Václava, který nás do Nordhornu odvezl a po celý turnaj nám byl oporou. Ve třech jsme získali pět medailí.

Nenad+Slavka+Vaclav_Czech republic

Nenad Bach z New Yorku, hudebník a mírový aktivista, autor myšlenky světového tenisového šampionátu pro parkinsoniky.

Pokračování příště ...

PingPongParkinson

Stolní tenisté Společnosti Parkinson, z. s. se připojili k hnutí PingPongParkinson, založené Nenadem Bachem v New Yorku za účelem upozornění na příznivé účinky stolního  renisu na průběh Parkinsonovy nemoci.

Cílem, kterého se snaží hnutí dosáhnout je zařazení stolního tenisu parkinsoniků do sportů  paralympiády.

Originál web PPP zde

O prvním šampionátu v roce 2019 (klikní na logo)

ppp_logo

DSC_0043

MargieDSC_0048DSC_0468

DSC_0453

Bartkoviak

logo liga

V roce 2020 jsme spustili Parkinson ligu stolního tenisu, kde budou jednotlivé kluby jako týmy bojovat o pohár Společnosti Parkinson, z.s., ve stolním tenise. Do bodování budou zařazeny stávající klubové turnaje, časem se třeba objeví další.
Vyhlášení vítězných klubů, jejichž hráči získají nejvíc bodů v kategorii mužů a žen, bude provedeno na posledním turnaji v roce v Brně.

TURNAJE:

Virová epidemie zamíchala karty nejenom nám, ale všem organizátorům hromadných akcí.Turnaje plánované na jaro zrušilo opatření vlády, když už se zdálo, že jsme z toho venku, přišla druhá vlna epidemie.

Přesto se organizátoři PK Hradec Králové rozhodli turnaj uskutečnit. Tedy v sobotu 26: září 2020 v Hradci Králové.