EPDA Facebook

První turnaj Ligy je za námi

Vydáno: 1.10.2020, 20:32
Rubrika: Stolní tenis | komentáře (0)

První turnaj Ligy je za námi

 

Turnaj se uskutečnil 26. 9. 2020 v Hradci Králové. Přihlásili se zástupci Parkinson klubů Hradec Králové, Brno, Praha a Olomouc. Turnaj se konal v pěkném prostředí Centra pro integraci osob se zdravotním postižením Královéhradeckého kraje v Hradci Králové, Věkoších. Bodování ligy připravil Petr Sedláček z Parkinson klubu Brno. Body do ligy se počítaly podle účasti a dosažených výsledků v turnaji.

Soutěž se hrála ve dvou skupinách, na dva vítězné sety. Postupovali první dva ze skupiny. Finále se hrálo na tři vítězné sety.

Účast byla ovlivněna nemocností, hlavně v kategorii žen, kde se registrovala jen jedna závodnice.

Po rozlosování do skupin začali jednotlivé zápasy, ve kterých všichni prokázali veliké úsilí a snahu po vítězství.

Nejvíce se dařilo osvědčeným závodníkům. První místo obhájil Lubomír Kmoníček z Parkinson klubu Hradec Králové, na druhém místě se umístil Petr Sedláček a na třetím místě Pavel Kořínek, oba z Parkinson klubu Brno. Ve finálové skupině je na čtvrtém místě doplnil Václav Temr z Parkinson klubu Praha.

Všichni účastníci si zahráli řadu zápasů, do kterých se zapojila i jediná žena turnaje Zdislava Freund.

V hodnocení klubů v Lize stolního tenisu Společnosti Parkinson z. s. je po prvním turnaji na prvním místě Parkinson klub Hradec králové s 1270 body, na druhém místě Parkinson Klub Brno s 550 body, na třetím místě Parkinson klub Praha s 540 body a na čtvrtém místě Parkinson klub Olomouc s 200 body.

Po vyhodnocení výsledků turnaje, vyhlášení výsledků a předání cen vítězům jsme se rozloučili s přáteli, popřáli si hodně zdraví a odolnosti proti Covid-19, který už zase začíná ve větší míře ovlivňovat naši činnost.

Za všechny zúčastněné děkuji neúnavným organizátorkám celé akce, Stáně Pospíšilové a Jarušce Šlezingrové, které celou akci výborně připravily.

Václav Mlateček

Přílohy

Turnaj ve stolním tenise v Hradci Králové 26. 9. 2020

PingPongParkinson

Stolní tenisté Společnosti Parkinson, z. s. se připojili k hnutí PingPongParkinson, založené Nenadem Bachem v New Yorku za účelem upozornění na příznivé účinky stolního  renisu na průběh Parkinsonovy nemoci. 

Cílem, kterého se snaží hnutí dosáhnout je zařazení stolního tenisu parkinsoniků do sportů  paralympiády.

Originál web PPP zde

 

O prvním šampionátu v roce 2019 (klikní na logo)

ppp_logo

 

DSC_0043

MargieDSC_0048DSC_0468

DSC_0453

Bartkoviak

 

logo liga

 

V roce 2020 jsme spustili Parkinson ligu stolního tenisu, kde budou jednotlivé kluby jako týmy bojovat o pohár Společnosti Parkinson, z.s., ve stolním tenise. Do bodování budou zařazeny stávající klubové turnaje, časem se třeba objeví další.
Vyhlášení vítězných klubů, jejichž hráči získají nejvíc bodů v kategorii mužů a žen, bude provedeno na posledním turnaji v roce v Brně.

 

TURNAJE:

Virová epidemie zamíchala karty nejenom nám, ale všem organizátorům hromadných akcí.Turnaje plánované na jaro zrušilo opatření vlády, když už se zdálo, že jsme z toho venku, přišla druhá vlna epidemie. 

Přesto se organizátoři PK Hradec Králové rozhodli turnaj uskutečnit. Tedy v sobotu 26: září 2020 v Hradci Králové.

 

PROPOZICE

čtěte zde

 

Průběžné výsledky
PK Hradec Králové 1270 bodů
PK Brno 550 bodů
PK Praha 540 bodů
PK Olomouc 200 bodů