EPDA Facebook

První dojmy z mistrovství světa v ping-pongu parkinsoniků v Berlíně

Vydáno: 15.9.2021, 15:59
Rubrika: Články, Stolní tenis | komentáře (0)

První dojmy z mistrovství světa v ping-pongu parkinsoniků v Berlíně

 

Snažím se urovnat myšlenky a vydat svědectví o vyjímečném zážitku, který jsme měli možnost zažít v Nordhornu na mistrovství Německa a v Berlíně na mistrovství světa ve stolním tenise parkinsoniků.

Nenad+Slavka+Vaclav_Czech republic

Ten pán uprostřed mezi mnou a Václavem Temrem se jmenuje Nenad Bach, žijící v New Yorku, hudebník a mírový aktivista. Parkinsonik, který se potkal se stolním tenisem. Spojil ping-pong s nemocí a založil hnutí PingPongParkinson. Po turnaji v Hradci Králové jsem do jeho FB skupiny přidala fotografie s textem, že i v ČR se hraje st. tenis. Zareagoval ihned. Zavolal a zajímal se, kolik nás hraje a jestli pojedeme na druhé mistrovství světa do Berlína.V té době jsme trénovali s Václavem Temrem ve skromných podmínkách, ale ta myšlenka vyjet na takovou akci už nás nepustila.

DSC_0045

Akce byly tedy dvě - mistrovství Německa v Nordhornu, až na druhém konci Německa, a mistrovství světa v Berlíně. Na obě akce nás spolehlivě odvezl bratr Václava, Karel Temr.

20210905_180910 (1)

Nebudu vás napínat, získali jsme šest medailí ve třech hráčích a nervózně vyhlíželi, jak nám to půjde v Berlíně.

DSC_0511

Znáte ten pocit, kdy o něco jde, a vám změknou ruce i nohy, a nejste schopni zahrát co umíte? Mezi zápasy jsme trénovali, všechno se zdálo na dobré cestě, přesto se ne a ne uvolnit a opřít se do zápasu. 

DSC_0453

Přesto se urodila jedna medaile, bronzová v ženách, 3. skupiny (dle postižení).

DSC_0287

V hale jsme strávili tři dny. Skvěle zahrála Yveta Nopová z brněnského klubu, s velkým hendikepem po operaci obou kolen.

DSC_0194

S antibiotiky přijel do Berlína Pavel Kořínek a po vysilujícím zápase musel z dalších bojů odstoupit. A tak třetí z brněnského klubu Petr Sedláček přišel o spoluhráče.

Bartkoviak

Smíšenou čtyřhru jsme dohrávali v náhradním termínu, když klání třikrát přerušila siréna v hale. Naši "soupeři" Poláci.

DSC_0376

Nejlepší nervy prokázal Václav Mlateček z Hradce Králové.Dokázal v hale mezi zápasy i usnout, a když jsme ho zaúkolovali, aby zrychlil zápas, že už nás čeká autobus do hotelu, vypinkal soupeře 3:0 a mohli jsme jet.

DSC_0346

Naprosto fantastickou atmosféru jsme si užili i přes všudypřítomnou jazykovou bariéru. Po Nordhornu jsme se v Berlíně už vítali jako přátelé. S Borutem Volkem ze Slovinska (na obrázku), s Nenadem Bachem, s droboulinkou MargieMarchie Alley z USA, která si mě vybrala pro čtyřhru, a dalšími, kterým nechci zkomolit jména.

 

 

 

 

 

 

Trápí vás, že máte Parkinsonovu nemoc? Využijte ji! Jděte životu naproti. Vyhledávejte příležitosti poznat nové přátele. Přátelská až rodinná atmosféra Berlína v nás bude dlouho živá.

Zdislava Freund

Děkujeme za finanční podporu 

MEDOCHEMIE
STEN marketing s.r.o.
UCB

ROOTVIN
JUDr. Zdeněk Valášek
Karel Temr
Václav Temr
Karel Mareš
Yveta Nopová

Přílohy

PingPongParkinson

Stolní tenisté Společnosti Parkinson, z. s. se připojili k hnutí PingPongParkinson, založené Nenadem Bachem v New Yorku za účelem upozornění na příznivé účinky stolního  renisu na průběh Parkinsonovy nemoci. 

Cílem, kterého se snaží hnutí dosáhnout je zařazení stolního tenisu parkinsoniků do sportů  paralympiády.

Originál web PPP zde

 

O prvním šampionátu v roce 2019 (klikní na logo)

ppp_logo

 

DSC_0043

MargieDSC_0048DSC_0468

DSC_0453

Bartkoviak

 

logo liga

 

V roce 2020 jsme spustili Parkinson ligu stolního tenisu, kde budou jednotlivé kluby jako týmy bojovat o pohár Společnosti Parkinson, z.s., ve stolním tenise. Do bodování budou zařazeny stávající klubové turnaje, časem se třeba objeví další.
Vyhlášení vítězných klubů, jejichž hráči získají nejvíc bodů v kategorii mužů a žen, bude provedeno na posledním turnaji v roce v Brně.

 

TURNAJE:

Virová epidemie zamíchala karty nejenom nám, ale všem organizátorům hromadných akcí.Turnaje plánované na jaro zrušilo opatření vlády, když už se zdálo, že jsme z toho venku, přišla druhá vlna epidemie. 

Přesto se organizátoři PK Hradec Králové rozhodli turnaj uskutečnit. Tedy v sobotu 26: září 2020 v Hradci Králové.

 

PROPOZICE

čtěte zde

 

Průběžné výsledky
PK Hradec Králové 1270 bodů
PK Brno 550 bodů
PK Praha 540 bodů
PK Olomouc 200 bodů