EPDA Facebook

Pozdrav EPDA ke Světovému dni Parkinsonovy nemoci

Vydáno: 10.4.2020, 12:39
Rubrika: E.P.D.A., Články | komentáře (0)

Pozdrav EPDA ke Světovému dni Parkinsonovy nemoci

 

Postavme se spolu proti nepřízni osudu Světového dne Parkinsonovy nemoci 2020.


Drazí přátelé,
Doufáme, že jste všichni zdraví, v pořádku a v bezpečí..
Letošní Světový den Parkinsonovy nemoci - zítra! - přichází v neuvěřitelně obtížných dobách, kdy globální krize COVID-19 představuje mimořádně vážné ohrožení našeho zdraví a pohody.
Jsme si plně vědomi toho, jak může být tato hrozba obzvláště závažná pro lidi s Parkinsonovou nemocí, a jak preventivní sociální opatření, která byla zavedena v několika zemích s cílem omezit šíření infekce, mohou ovlivnit fyzické a duševní zdraví lidí 


Kromě toho víme, jak bohužel mnoho důležitých akcí na zvyšování povědomí, které Parkinsonovy organizace z celého světa plánovaly na měsíc duben, muselo být zrušeno nebo přeskupeno do online aktivit.


Jako EPDA jsme tu spolu s našimi členy, partnery a přáteli, kteří se v této chvíli krize potýkají s obtížemi - sdílíme informace a zdroje. Například naše nová webová stránka COVID-19 a Parkinson zobrazuje řadu videí, článků a přehledů vytvořených různými mezinárodními organizacemi a zúčastněnými stranami v Parkinsonově federaci, které, jak doufáme, budou užitečné.

Za druhé, právě jsme spustili náš vlastní online video cvičební program, který, jak doufáme, vám pomůže (ať už máte Parkinsonovu nemoc nebo ne) udržet se v kondici, zatímco jste v tuto chvíli nuceni zůstat doma. 

A v neposlední řadě náš online časopis Parkinson's Life právě zahájil úžasnou kampaň, která upozorňuje na příběhy a svědectví o tom, jak komunita Parkinson čelí této obtížné situaci.


Rádi bychom vám všem popřáli šťastný Světový den Parkinsonovy nemmoci,  zdraví a klidný velikonoční čas navzdory současné situaci - a těšíme se, až budeme moci toto důležité výročí řádně oslavit osobními událostmi, setkáními a kampaněmi příští rok. .

Vřelé pozdravy

Russell Patten — EPDA Secretary General

https://www.epda.eu.com/

 

EPDA-logo1

(webové stránky EPDA lze zobrazit v českém jazyce použitím okénka v pravém horním rohu webu)

 


Magazín

Internetový magazín


     EPDA je evropská asociace zabývající se tématem Parkinsonovy nemoci. Sdružuje všechny, kteří onemocněli, jejich rodinné příslušníky, zdravotníky a další profese související s nemocí. 

Je řízena týmem profesionálů s mnohaletou zkušeností.

Lidé nemocní PN musí čelit řadě překážek, které se liší napříč Evropou.

Proto EPDA provádí výzkum, zjišťuje, jaké potřeby lidé mají, snaží se pochopit překážky, které negativně ovlivňují průběh Parkinsonovy nemoci.

Vede rozsáhlé diskuze, buduje koalice v celé Evropě, vytváří národní modely komplexní péče vyhovující potřebám každého systému zdravotní péče v zemích Evropy.

Působí i v oblasti politiky, kde spolupracuje s poslanci Evropského parlamentu.

Dělá vše pro to, aby lidé nemocní Parkinsonovou nemocí mohli prožívat plnohodnotný život.

* * *

Společnost Parkinson, z.s., jako dlouholetý člen, se podílela na českém vydání tří dílů publikace "Život s PN", které EPDA vydala.

Život s PN - I. díl

Život s PN - II. díl

Život s PN - III. díl

 

* * *

Členství Společnosti Parkinson, z. s. v EPDA  je podporováno dotaci Úřadu vlády ČR