EPDA Facebook

PK Pardubice v I. pololetí

Vydáno: 3.7.2022, 14:27
Rubrika: Pardubice, Články | komentáře (0)

PK Pardubice v I. pololetí

 

Pololetí uteklo jako voda, a tak Vás, vážení přítomní, chci ve stručnosti seznámit s dosavadní činností PK Pardubice.

 

Naši hlavní činností je pořádání pravidelných úterních cvičení v tělocvičně ZŠ a cvičení v bazénu v Plaveckém areálu Pardubice, která se konají ve středu 1x za 14 dní. Cvičení 2022_4

Dále se jednou měsíčně scházíme v klubovně Centra pro zdravotně postižené. V rámci květnového setkání nás navštívila paní logopedka Zelenková, která pro nás měla připravené různé úkoly na procvičení mozku.

A co naše další činnost v 1. pololetí letošního roku?

  • V pondělí 11. dubna jsme společně s členy PK Hradec Králové vystoupili na místní dominantu, Kunětickou horu, na jejímž vrcholku stojí gotický hrad. Po sestupu jsme si dali v místní restauraci společný oběd a po něm někteří odjeli směr FN Hradec Králové na přednáškovou akci o Parkinsonově nemoci.

  • Na 25. dubna jsme si naplánovali procházku Tyršovými sady poblíž zámku v Pardubicích. Počasí nám ale nepřálo, protože pršelo, a tak jsme skončili v místní kavárně, kde jsme si dali něco dobrého na zub.

  • V týdnu od 9. do 14. května proběhl pobyt ve Starých Splavech u Máchova jezera, kterého se účastnilo 16 členů. Počasí nám přálo, některé „otužilkyně“ se dokonce pravidelně koupaly ve vodách Máchova jezera. STARÉ SPLAVY_6Dopoledne jsme si vždy společně zacvičili a pak už měl každý volný program. Někteří z nás navštívili městečko Doksy a blízký tajemný hrad Housku, kde se dle pověsti nachází propast do pekel, nad kterou jako ochrana před démony byla postavena kaple. Ve středu a v pátek jsme si společně opekli špekáčky a v sobotu jsme se vydali zpět do svých domovů.

  • V sobotu 21.5. jsme se spolu s členy PK Hradec Králové účastnili turnaje v Petanque, který pro nás zorganizovali členové místního klubu Němčice, kde se turnaj konal. Místní členové se nás ujali, vysvětlili pravidla a zajistili i pohoštění, za což jim patří náš dík.

  • Ve čtvrtek 2.6. se uskutečnil společný výlet s hradeckým klubem do lázeňského města Poděbrady. V rámci tohoto výletu jsme se zúčastnili plavby výletní lodí po Labi k soutoku s Cidlinou a zpět. Poté si většina členů prohlídla místní zámek, kde je umístěna stálá expozice věnovaná životu a vládě českého krále Jiřího z Poděbrad. Po shlédnutí zajímavé výstavy byl dán volný program, kterého účastníci využili k prohlídce místní kolonády a dalších místních zajímavostí. V 16:00 jsme se všichni sešli u autobusu a vydali se na cestu domů.

  • Pololetí ukončíme 30.6. členskou schůzí a pak začnou zasloužené prázdniny. Znovu se sejdeme až 6.9. na pravidelném cvičení.Přeji vám všem pevné zdraví a plno sil do dalšího období.

Petr Šimon

Přílohy

Pardubice a Hradec Králové I. poů