EPDA Facebook

Pozdrav EPDA ke Světovému dni Parkinsonovy nemoci

Vydáno: 10.4.2020, 12:39
Rubrika: E.P.D.A., Články | komentáře (0)

Pozdrav EPDA ke Světovému dni Parkinsonovy nemoci

 

Postavme se spolu proti nepřízni osudu Světového dne Parkinsonovy nemoci 2020.


Drazí přátelé,
Doufáme, že jste všichni zdraví, v pořádku a v bezpečí..
Letošní Světový den Parkinsonovy nemoci - zítra! - přichází v neuvěřitelně obtížných dobách, kdy globální krize COVID-19 představuje mimořádně vážné ohrožení našeho zdraví a pohody.
Jsme si plně vědomi toho, jak může být tato hrozba obzvláště závažná pro lidi s Parkinsonovou nemocí, a jak preventivní sociální opatření, která byla zavedena v několika zemích s cílem omezit šíření infekce, mohou ovlivnit fyzické a duševní zdraví lidí 


Kromě toho víme, jak bohužel mnoho důležitých akcí na zvyšování povědomí, které Parkinsonovy organizace z celého světa plánovaly na měsíc duben, muselo být zrušeno nebo přeskupeno do online aktivit.


Jako EPDA jsme tu spolu s našimi členy, partnery a přáteli, kteří se v této chvíli krize potýkají s obtížemi - sdílíme informace a zdroje. Například naše nová webová stránka COVID-19 a Parkinson zobrazuje řadu videí, článků a přehledů vytvořených různými mezinárodními organizacemi a zúčastněnými stranami v Parkinsonově federaci, které, jak doufáme, budou užitečné.

Za druhé, právě jsme spustili náš vlastní online video cvičební program, který, jak doufáme, vám pomůže (ať už máte Parkinsonovu nemoc nebo ne) udržet se v kondici, zatímco jste v tuto chvíli nuceni zůstat doma. 

A v neposlední řadě náš online časopis Parkinson's Life právě zahájil úžasnou kampaň, která upozorňuje na příběhy a svědectví o tom, jak komunita Parkinson čelí této obtížné situaci.


Rádi bychom vám všem popřáli šťastný Světový den Parkinsonovy nemmoci,  zdraví a klidný velikonoční čas navzdory současné situaci - a těšíme se, až budeme moci toto důležité výročí řádně oslavit osobními událostmi, setkáními a kampaněmi příští rok. .

Vřelé pozdravy

Russell Patten — EPDA Secretary General

https://www.epda.eu.com/