EPDA Facebook

11. ročník výstupu na horu Říp

Vydáno: 27.1.2018, 10:15
Rubrika: Články, ŘÍP | komentáře (0)

11. ročník výstupu na horu Říp

 

I v roce 2018 se Společnost Parkinson, z. s. připojuje tradičním výstupem na horu Říp k akcím, které probíhají po celém světě a jsou konány u příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci připadajícím na 11. duben.

Říp 2018 plakát_fin

Klikněte na plakát pro jeho zvětšení

 

Přihlaste se na akci telefonicky 774 443 561 nebo freund@spolecnost-parinson.cz

Účastnický poplatek 100 Kč/os se vybírá při vstupu o sálu, kde také obržíte účastnickou samolepku (na jejímž základě obdržíte certifikát o výstupu na vrcholu Řípu), lístek na oběd.

Z Prahy je vypraven autobus, přistavený na parkovišti Hlavního nádraží, odjezd v 9.00hod.Vedoucím autobusu je Ing. Šula - 606406186. Autobus je zdarma.

 

Náklady na autobus a oběd pro účastníky jsou hrazeny z dotace Úřadu vlády, program a další náklady z daru firmy UCB.
Děkujeme.

 

 

 

V neděli 8. dubna 2018 se Společnost Parkinson, z. s. svou akcí
11. výstup na horu Říp připojí k celosvětové kampani
UNITE for PARKINSON´S.
 

 

EPDA (Evropská asociace pro PN) vyhlásila kampaň UNITE for PARKINSON´S, v rámci které se uskuteční podobné akce po celém světě a která má za cíl přivést pozornost k projevům a příznakům nemoci, edukovat tak veřejnost, a zároveň upozornit na fakt, že 200 let od popsání této nemoci neznáme příčinu jejího vzniku.

Ve veřejnosti existuje hlad po informacích o této nemoci, většinou si ji pletou s Alzheimerovou nemocí.(Pacient s AN je fyzicky v pořádku, mozek však trpí postupující demencí a po několika letech umírá. Pacient s PN vlivem nedostatku dopaminu v mozku ztrácí pohybové dovednosti, zhoršuje se koordinace funkcí vnitřních orgánů, což se navenek projevuje zpomaleností až ztuhnutím, za „plného vědomí“.) Nemocí ovlivněná koordinace pohybů velmi připomíná stav opilosti, zpomalenost v reakcích bývá pokládána za demenci. Pacienti se o svou nemoc nijak „nezasloužili“ , většinou jsou to lidé, kteří byli velmi úspěšní ve svých profesích.

Společnost Parkinson, z. s. – sdružuje pacienty s Parkinsonovou nemocí a jejich blízké, a to už od roku 1994. Má 600 členů v 19 klubech po celé republice. Vydává vlastní časopis, organizuje skupinová cvičení v klubech a pořádá rekondiční pobyty. Provozuje poradenské centrum a realizuje další projekty jako Rehabilitace jako součást léčby PN, nebo značka Parkinson standard. 11. výstup na horu Říp – tradiční akce konaná při příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci, který připadá na 11. dubna. letos proběhne v neděli 8. dubna od 10.00 hod.  a sejdeme se v Hostinci Pod Řípem v Krabčicích.

Akce se účastní 100 – 150 lidí a srdečně zveme i Vás i s rodinnými příslušníky.

Chcete-li podpořit naše aktivity ve prospěch pacientů s PN, použijte č.ú. 176 680 6504/ 0600, VS 299.

Přednáškové odpoledne v Hradci Králové konané
11. dubna  při příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci.

DSC_0022

VIDEO - ZAHÁJENÍ ZDE