25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

PK Ústí nad Labem

Svinčice1

Parkinson klub a hipoterapie ve Svinčicích
ve dnech 23. až. 25. září 2017

za výrazného přispění z dotace Magistrátu města Ústí nad Labem

 


Jsem předsedou Parkinson klubu města Ústí nad Labem a je mou milou povinností informovat Vás, naše čtenáře a příznivce, o akci našeho klubu, na kterou se členové těší celý rok. Je to jedna z největších podzimních akcí našeho klubu, která by se neobešla bez výrazné finanční dotace a pochopení magistrátu města Ústí nad Labem.

Poděkování proto patří všem, kteří na nás myslí a pomáhají nám, tělesně postiženým, alespoň částečně se začlenit do normálního života. A k tomu hipoterapie, práce s koňmi, opravdu výrazně přispívá. Ti, kdo se jí zúčastní, mají milé vzpomínky na chvilky strávené s koněm při přípravě na jízdu, jí samotnou a při práci po jízdě, tj. hřebelcování a čištění kopyt, úprava hřívy a ocasu, a poděkování několika kousky mrkve, u koně tak oblíbené.

Nemalým příspěvkem je i to, že můžeme strávit téměř 3 dny ve společnosti kamarádů a kamarádek, členů Parkinson klubu, pobesedovat s nimi, na chvíli zapomenout na své postižení a nemoci. Letos se zúčastnil i náš dlouholetý člen, který se neobejde bez invalidního vozík. Dovezli jsme ho až na dvůr hřebčince, kde si mohl na koně sáhnout, pohladit ho i dát mu malý pamlsek. A věřte tomu, že pro něho to byl na dlouhou dobu silný zážitek.

Celá akce se nám vydařila po všech stránkách. Ubytování i strava byly na výborné úrovni, personál hotelu Ring včele s ředitelem panem Brabcem i pracovníci Equiparku pod vedením ředitelky paní Staňkové se nám plně věnovali. A protože nám přálo také počasí, užili jsme si i procházek do okolí, nezabránily nám v tom ani naše hůlky a berličky.

Věříme, že Magistrát města Ústí nad Labem bude mít pro nás pochopení i v dalších letech, a tak budeme moci příští rok hipoterapii opakovat.

Svinčice2

 

 

Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
dne 12. října 2017

 

Další akcí, kterou jsme jako výbor zajišťovali, byla návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Praze. I na tuto akci jsme se dlouhodobě připravovali, zejména po stránce dopravy z Ústí nad Labem až do Parlamentu. Podařilo se nám zvládnout všechna úskalí vlakové i tramvajové dopravy, a v 10:30 h jsme podle dohody byli na Malostranském náměstí v Praze. Zde nás přivítala poslankyně paní Kailová, která nás odvedla do recepce Parlamentu. Po zhlédnutí krátkého filmu o historii parlamentních budov a jejich stávajícího využití, jsme prošli bezpečnostní prohlídkou a pokračovali dále s renomovanou průvodkyní jednotlivými budovami. Při své prohlídce jsme byli částečně omezeni probíhající rekonstrukcí hlavního sálu. Po velmi dobrém obědě jsme dokončili prohlídku, poděkovali paní poslankyni i paní průvodkyni, které se nám věnovaly a vydali jsme se tramvají na Hlavní nádraží a vlakem k domovu. I přes naše zdravotní potíže jsme vše zvládli. Jediným záporem celé akce byla ztráta čepice našeho předsedy, kterou zapomněl ve vlaku.

Parlament1

PK Ústí nad Labem

Předseda Parkinson klubu Ústí nad Labem,
Společnost Parkinson, z. s.

Ing. Milan Hons
606342666
milan.hons@seznam.cz

Ing.M.Hons-PK Ústí n.L.

Statutární město Ústí nad Labem podporuje činnost Parkinson klubu Ústí nad Labem.