25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

Z historie naší činnosti

Vydáno: 27.2.2017, 07:01
Rubrika: Uh. Hradiště | komentáře (0)

Z historie naší činnosti

 

 

Senior cup - turnaje v petanque v Luhačovicích

 

 Dne 26. května 2016 jsme se zúčastnili akce Senior cup - turnaje v petanque v Luhačovicích !!!  Za náš Parkinson  klub Uherské Hradiště soutěžili: Marie Kopecká, Marie Žalčíková, Milena Pancnerová a Zdenek Dušek. Zdenek na poslední chvíli zastoupil Jirku Lačňáka, kterého bolavá záda nepustila z domu...Bylo to  dramatické...Naši reprezentanti bojovali v plném nasazení svých sil...stihli si aspoň přečíst pravidla hry a věřili, že rozhodčí tomu rozumí...Kluboví fanoušci se snažili přispět bojovým duchem...a dopadlo to skvěle...No, na medajli to letos ještě nebylo, ale i tak velký úspěch...umístili jsme se na 10. místě ze 42 družstev !!! Soutěžícím gratulujeme!!!!   

 

 

 

V PK Uherské Hradiště umí petanque 

článek

 

V sobotu 16. dubna 2016 jsme si vyšlapali na hradišťskou "horu" Rochus. Přijeli za námi naši přátelé ze Zlína a přivezli nádherné jarní počasí. A tak jsme i my, kteří si netroufáme cestovat na výšlapy ke světovému dni Parkinsonovy nemoci na Říp nebo Špilberk, mohli poslat po větru či SMS pozdrav všem z Parki- rodiny- tedy i vám...

P4163194P4163197P4163201

 

 

 

 

 Rochus 2016

 

 

 

 

Jako žáci a žákyně – exkurze do Experimentária v Otrokovicích

(viz. Fotogalerie)

     V pondělí 22. února 2016 se nám podařilo uskutečnit setkání členů Parkinson klubu Uherské Hradiště a PK Zlín a to na ojedinělé akci v Otrokovicích. Díky známostem (jak jinak) jsme se dostali do Experimentária – interaktivní výukové expozice pro žáky základních a středních škol při střední průmyslové škole.P2223135 (1)

Zde jsme si mohli připadat „chytří“. Podle pokynů průvodce pana Pancnera jsme našli podle žlutého zábradlí žluté patro, podle zeleného zábradlí zelené patro a při červeném zábradlí jsme se vysoukali i do horního červeného patra. Jako žáci a žákyně. Jenom nám to šlo pomaleji do schodů a některé vystavované prvky nám posloužili jako odpočívadla. Mohli jsme si na všechno sáhnout a vyzkoušet. Škoda, že po dvou hodinách výkladu už jsme na „hraní“ prostě neměli sílu.

Víte, jaký je rozdíl mezi frézou a frézkou a co vlastně dělá soustruh?
Víte, že s brýlemi simulujícími opilecké vidění se jde po rovné čáře opravdu klikatě?
Víte, že rozpětí vašich paží je přesně tolik centimetrů, kolik měříte na výšku?
Víte, že přes vibrace stěn v místnosti vás můžou experti odposlouchávat?
A víte, že se nemusíte stydět za to, že většině moderních technologií nerozumíte?

 

My jsme se před lety učili fakta si pamatovat logicky odvozená. Dnešní mladí žáci a žákyně se logicky učí základní zákony a tu obrovskou spoustu moderních informací navíc si logicky roztříděnou najdou na internetu… pokud zrovna nemají to štěstí se učit v Experimentáriu…

No a ještě k naší akci – oběd ve školní jídelně nás oživil a po obědě při promítání dokumentárního filmu o mumiích ve školním kině s 3D brýlemi jsme si někteří i odpočinuli (chrápaní bylo slyšet jen jedno…). Odtud posíláme foto a velký pozdrav všem!

 


Zapsala Petra Pé


 

logo liga

 

V roce 2020 spustíme Parkinson ligu stolního tenisu, kde budou jednotlivé kluby jako týmy bojovat o pohár Společnosti Parkinson, z.s., ve stolním tenise. Do bodování budou zařazeny stávající klubové turnaje, časem se třeba objeví další.
Vyhlášení vítězných klubů, jejichž hráči získají nejvíc bodů v kategorii mužů a žen, bude provedeno na posledním turnaji v roce v Brně.

 

TURNAJE:

18. 3. 2020  Sportovní hry Předměřice nad Labem

16. 5. 2020   Turnaj ve stolním tenise Hradec Králové

září,říjen       Olomouc

listopad        Brno

 

PROPOZICE

čtěte zde