25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

Cesta do Zlína a zpět

Vydáno: 3.9.2018, 13:09
Rubrika: Praha, Články | komentáře (2)

Cesta do Zlína a zpět

 

Cesta PK Praha na Sportovní hry do Zlína

Ruda Ohanka

 

Parkinson klub Zlín, nejaktivnější klub Společnosti Parkinson, z. s., připravil na 20. srpna Sportovní hry parkinsoniků Zlínského kraje, první oficiální ročník po loňské generálce.

 

Zpočátku to nevypadalo, že se zúčastníme. Je to přeci jenom dálka, jsou prázdniny, dovolené a strašné letošní vedro. Po dlouhém rozhodování se našli čtyři odvážlivci, Věra, Slávka, Tonda a Ruda, kteří jako zástupci pražského klubu, sebrali odvahu a vydali se vlakem do Otrokovic.

Cesta vlakem měla být odpočinkem před bojem, ale ... !

Věra byla na nádraží o hodinu dříve, přestože lístky byly koupené den předem. V čekání ji přijela podpořit Slávka a společně vyhlížely Rudu. Domluva byla jasná – sejdeme se v hale u kulatého sloupu. Jenže Ruda nikde. Alternativní taxi firmou (ač varován předchozí špatnou zkušeností) byl unášen na opačný konec Prahy řidičem neznalým českého jazyka. Přilítl na nádraží několik minut před odjezdem, minul sloup a začal „běhat“, tedy spíš šílet, že mu vlak ujel. Pobíhal po peronech a nevěděl, že vlak bude přistaven pár minut před odjezdem. Mobilem odloven a přivolán do haly, vyčkal již se skupinou příjezdu vlaku.

Na vlak se vrhli dravci a obsadili i námi zaplacené kupé. Zatímco Ruda s Tondou zmizeli v dalším vagónu hnáni davem, podařilo se kupé uvolnit a na konec i Rudu s Tondou do něj usadit.

Ve 13 hodin začalo sportovní odpoledne. Klasické discipliny byly doplněny pro nás neobvyklou diciplinou - člunkovým během - a hlavně cvičením rovnováhy - chůzí po třech druzích kladin. Pod dohledem cvičitelky (gymnastky) se pokoušeli soutěžící přejít kladiny a ne vždy se to podařilo.

Pražáci měli proti sobě asi třicet moraváků a z 18 medailí jsme získali 8.

Na nádraží jsme byli včas. Poobědvali jsme v místním nádražním bufetu.

Postávali jsme na peronu, náš vlak měl odjezd 17,54. Najednou jsme zjistili, že nám schází Tonda. Probíhali jsme nádraží, hospody, záchody , kolejiště. Tonda nikde. Ruda vletěl do dopravní kanceláře a na monitorech Tonda nebyl. V tom Rudu napadlo zavolat Tondu, protože o deset minut před tím projel zastávkou vlak do Brna. A taky že ano, Tonda do něj nastoupil. Jak to udělal „víbůh“, nástupiště nízko, Tonda s chodítkem! Ruda má naštěstí v mobilu seznam členů a volal Tondu: „Kam jedeš Tondo?“ „Do Prahy“. „Do prčic jedeš, jedeš do Brna.“ Naštěstí brněnský vlak i náš rychlík stavěly jako první v Hulíně. Tonda už tam čekal. Ruda pojistil situaci tak, že vystřelil z vlaku a mohutným „Tondooo“ jistil jeho nastoupení. Kdo zná Rudu a jeho špatnou chůzi nebude asi věřit, ale Ruda opravdu po peróně běžel. Na otázku, proč Tonda nastoupil do vlaku a „nás tam nechal“, se Tonda jen usmál.

 

 

Ruda Parkinson klub Praha, Společnost Parkinson, z. s.
Předseda Rudolf Ohanka
Mobil 777831388
E-mail rudazveze@gmail.com
Web   

 

 

 

 

 

Přihláška za člena Společnosti Parkinson, z. s.

logo PK Praha

 

6-IMG_5292