25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

ZLÍNSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ

Vydáno: 2.6.2013, 21:05
Rubrika: Zlín | komentáře (0)

ZLÍNSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ
Zlínský šachový turnaj s doprovodnými soutěžemi máme úspěšně za sebou. Sešlo se nás i s pomocníky a hosty 41. Kromě členů zlínského klubu k nám – tentokrát do Otrokovic – zavítali přátelé z Ostravy, Prahy, Pardubic, Brna, Hulína (klub Olomouc).
 

Zlínský šachový turnaj – 1. ročník

25. května 2013


Zlínský šachový turnaj s doprovodnými soutěžemi máme úspěšně za sebou. Sešlo se nás i s pomocníky a hosty 41. Kromě členů zlínského klubu k nám – tentokrát do Otrokovic – zavítali přátelé z Ostravy, Prahy, Pardubic, Brna, Hulína (klub Olomouc). Počasí nám moc nepřálo – nastoupila tedy mokrá varianta. Vůbec nám to nevadilo, program probíhal bez zádrhelů podle harmonogramu. Děkuji všem účastníkům za krásnou akci.

Z Ostravy přijeli 4 zástupci jejich velmi početného klubu. Předsedkyně Jarmila Slivečková nám předala toto krásné poselství, které si založíme do kroniky:

„V sobotu 25. května jsme vyjeli směr Otrokovice. Díky internetu je cesta do Domu dětí a mládeže hračkou. Čekalo nás velmi milé přijetí provoněné ranní kávou. Seznámení s programem a hurá do soutěží. Na šachy jsme si netroufli, puzzle nám daly zabrat, ale kopy a rychlé nožky – to je naše. Po dobrém obědě a krátkém odpočinku přišlo vyvrcholení celého dne – vyhodnocení, rozdávání medailí, diplomů a cen. Naše mini výprava si díky Jarmilce Machové odváží 2 medaile za první místa ve slalomu a kopu do branky. Milým překvapením pro nás byla i tombola a věřte, neodjíždíme s prázdnou. Děkujeme všem členům Parkinson klubu Zlín a zvláště vedení s předsedkyní Zdenkou Kymlovou za milé, přátelské a domácí prostředí, které přichystali všem účastníkům setkání. Nezáleží na bodech, medailích a diplomech, ale nejdůležitější je setkání s přáteli a milými lidmi. Přejeme všem oslavencům pevné zdraví a pohodu. Zveme všechny členy klubu na příští setkání u nás v Ostravě. Sejdeme se 22. června v Centru volného času v Ostravě-Porubě, ul. Vietnamská. Těšíme se na setkání. Jarmila Slivečková, Zdeňka Šupíková, Jarmila Machová, Pavel Hanzl.“

Velkou radost nám udělala návštěva z Prahy – Ilonka Bednářová s manželem. I toto poděkování si uschováme:

„Jsem velmi ráda, že jsem se mohla zúčastnit dnešního turnaje a znovu se setkat a zavzpomínat na rekondiční pobyt v roce 2011. Moje zdravotní možnosti se zhoršily, a přesto na mě čekalo pěkné, přátelské uvítání. Budu ráda a dlouho vzpomínat. Ilona Bednářová z Prahy.“

S velkým potěšením ještě doplňuji. Ilonka mi napsala zprávu po návratu do Prahy, ve které zmínila zlepšení zdravotního stavu manžela, který si opět začal po ránu zpívat. To je pro nás velká odměna. Děkujeme.

Zdenka Kymlová, Parkinson klub ZlínPřehled vítězů:


Šachy:

 1. Karel Vobořil, Zlín

 2. Josef Mikulka, Zlín
 3. Ilona Bednářová, Praha

Šipky:

 1. Josef Mikulka, Zlín

 2. Ilona Bednářová, Praha

 3. Jindřiška Bujáčková, Zlín

Puzzle:

 1. Věra Kintrová, Brno

 2. Ilona Bednářová, Praha

 3. Marie Kotasová, Zlín

Rychlochůze – ženy:

 1. Jarmila Machová, Ostrava

 2. Marie Kotasová, Zlín

 3. Anna Ponížilová, Zlín

Rychlochůze – muži:

 1. Zdeněk Sodomka, Pardubice

 2. Josef Mikulka, Zlín

 3. Jan Kvapil, Zlín

Kop na branku – ženy:

 1. Jindřiška Bujáčková, Zlín

 2. Anna Ponížilová, Zlín

 3. Jarmila Machová, Ostrava

Kop na branku – muži:

 1. Jaroslav Žáček, Zlín

 2. Zdeněk Sodomka, Pardubice

 3. Jan Kotek, Zlín

Střelba na branku – ženy:

 1. Jarmila Machová, Ostrava

2. – 3. Anna Ponížilová, Zlín, Jiřina Plšková, Zlín

Střelba na branku – muži:

 1. Josef Mikulka, Zlín

 2. Jaroslav Žáček, Zlín

 3. Ivan Kozel, Zlín