25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

Sportovní hry parkinsoniků Zlínského kraje

Vydáno: 23.8.2017, 07:59
Rubrika: Zlín | komentáře (0)

Sportovní hry parkinsoniků Zlínského krajeV pondělí 21. srpna jsme odstartovali spolupráci České asociace Sportu pro všechny a Společnosti Parkinson. Proběhl "nultý" ročník Sportovních her parkinsoniků Zlínského kraje. 

Zúčastnilo se 15 sportovců ze zlínského a uherskohradišťského klubu.

Všichni si vyzkoušeli 7 disciplín- kroků pro zdraví, ověřili si svou vytrvalost, sílu, rovnováhu, postřeh, rychlost i soutěživost.

Nálada byla výborná, všichni byli spokojeni. Nejvíce prvních míst získala Majka Kopecká z Uh. Hradiště, vyhodnotili jsme ji 4x. Dvakrát se podařilo zvítězit Majce Kotasové ze zlínského klubu a jedno 1. místo získala Svatava Koubková z Uh. Hr. U mužů se o první místa podělili každý 3x Jaroslav Žáček a Jožka Mikulka, jedno 1. místo si odnesl Zdeněk Dušek. Všichni muži jsou ze zlínského klubu.

A ještě pro zajímavost, které disciplíny byly na programu: chůze po nízké kladince, přítahy na kruzích, hod kroužků na trny, střelba na branku, točení obručí, člunkový běh a rovnovážný chodník.

Akce proběhla jako "generálka" Senioriády 60+, která se bude konat v Otrokovicích na Sokolovně 4. listopadu 2017. "Sportovní hry parkinsoniků Zlínského kraje" se uskuteční již jako 1. ročník v srpnu 2018.

Zdenka Kymlová

Přílohy

Sportovní hry parkinsoniků Zlínského kraje 2017