25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

Parkinson klub České Budějovice zabodoval

Vydáno: 13.9.2014, 15:22
Rubrika: Č.Budějovice | komentáře (0)

Parkinson klub České Budějovice zabodoval
Parkinson klub České Budějovice využil příležitosti a uspěl v bodovací soutěži o grant České spořitelny.

Grant vypsala Nadace České spořitelny pro své klienty, kteří dobrovolně pracují v neziskové organizaci.

Žádost PK ČB zněla na příspěvek na ozdravný pobyt v Železné Rudě.

Žádost prošla prvním kolem, které bylo v režii České spořitelny, v druhém kole rozhodovaly hlasy veřejnosti.

Dobrá věc se podařila a Parkinson klub ČB získal dotaci 45 000,-Kč.

A že se vydařil červnový rekondiční pobyt v hotelu Grádl v Železné Rudě v červnu tohoto roku, navštívili ho členové PK České Budějovice a Plzeň i v tomto případě.

Pobyt s přáteli, hluboké lesy, výtečná strava a slunečné počasí, odjížděli jsme nabiti pozitivní energií a už teď se těšíme na další setkání.

Atmosféru pobytu přibližují fotografie v následující fotogalerii. 

 

 

 

Přílohy

 

Parkinson klub České Budějovice,

Společnost Parkinson, z. s.

 Předseda Maria Vinciková
 Tel.: 737907050
 E-mail: mvincikova@centrum.cz
 Web:  

 

 

 

 

 

Historie vzniku PK České Budějovice

Klub Parkinson České Budějovice vznikl už 23.1.2001. Hlavní organizátor a předseda Ing. Josef Coufal ale v květnu 2001 náhle zemřel. Vedení Klubu se ujala slečna Lucie Skupníková, která se stala předsedkyní. Díky jí Klub neskončil svoji činnost. Obdivuhodně a obětavě několik let Klub vedla. Zastupovala ho navenek, zajišťovala různé akce a zároveň vedla rekondiční cvičení pacientů s PN. Uskutečnil se také rekondiční pobyt na Lipně v Hrdoňově. V době jejího vedení se Klub rozrostl a zvýšil se zájem o členství mezi parkinsoniky a jejich blízkými z celého Jihočeského kraje. Vzhledem ke svém zdravotnímu stavu se musela paní Suchá-Skupníková vzdát práce pro nemocné PN. Klub nevyvíjel ¨prakticky žádnou činnost, jenom díky cvičitelkám bylo rekondiční cvičení pravidelně každý týden. Dnes má Lucka dva vytoužené krásné chlapečky a vychutnává si mateřskou dovolenou.

V roce 2008 byl ustanoven přípravný výbor pro obnovu Klubu Parkinson České Budějovice a na schůzi 22.10.2008 byla činnost Klubu opět obnovena. Byl zvolen nový výbor, pokračovalo se v pravidelném cvičení, začali jsme se scházet jednou za měsíc na pravidelných schůzkách. Pořádáme odborné přednášky , zúčastňujeme se akcí pořádaných SP a také ostatními kluby.

Uskutečnili jsme také rekondiční pobyt na Šumavě, a to na Kvildě a pak na Železné Rudě. Tři roky za sebou jsme absolvovali výlet na Kleť (nejvyšší horu Blanského lesa), výstup na Říp (na den Parkinsoniků) a další. Začaly také fungovat internetové stránky našeho Klubu, které informují právě o činnosti Klubu Parkinson České Budějovice.

V letošním roce se nám povedlo uspořádat poměrně dost akci, a to díky všem členům klubu.

B. Šindelářová - bývalá předsedkyně klubu

Fotogalerie :

Koncert v ČB 2012

Vráž Lázně 11/2011

Rekondiční pobyt Vráž 2012