25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

INFO cesta budějovického klubu

Vydáno: 5.2.2013, 16:24
Rubrika: Č.Budějovice | komentáře (0)

INFO cesta budějovického klubu

do hotelu MAS v Sezimově Ústí

 
„INFO CESTA“

 

na místo možného rekondičního pobytu.
Na naší výroční členské schůzi v listopadu 2012 nás navštívila paní z Hotelu MAS v Sezimově Ústí. (Pro ty, kdo neví, kde je Sezimovo Ústí – v bezprostřední blízkosti Tábora). Informovala nás o činnosti jejich hotelu, kde se specializují na pobyty rekondiční a wellness hlavně pro seniory. Pozvala nás na tzv. INFO CESTU, abychom si vše vyzkoušeli na „vlastní kůži“. Ve čtvrtek 31.1.2013 jsme se rozjely do Sezimova Ústí do Hotelu MAS. Cesta rychlíkem z Českých Budějovic do Tábora trvá 61 minut. Není problém se dostat z Tábora do Sezimova Ústí a naopak. Funguje zde MHD. Autobus má zastávku před nádražím v Táboře i před Hotelem MAS v Sezimově Ústí. Do Tábora jedete z Prahy 70 minut.
Hotel MAS je plně bezbariérový, výtahy i pro vozíčkáře a 6 bezbariérových pokojů. Byly jsme tři, bylo nám umožněno společné bydlení. Postele jsou vyšší se zdravotními matracemi, i Lidka se na přistýlce velmi dobře vyspala. Na pokoji lednička, TV, pohodlné vybavení. Samozřejmě WC, sprcha. Na patře je na chodbě k dispozici varná konce a PC. Začínaly jsme obědem. Oběd si vybíráte podle jídelního lístku ze 7 druhů jídel. Snídaně a večeře jsou formou bufetu. Ale ne pouze „trojboj“ (chléb,máslo, džem), ale jako v Grand hotelu. Na jídlo je čas, podává se v rozmezí 2 hodin. V ceně jsou i procedury jako např. masáže, ráno můžete jít na rozcvičku, na cvičení v bazénu ( bazén je 15x2 m, vyhřívaný, přístupný po celý den). Součástí pobytu jsou také společenské večery se živou hudbou. Hra bingo, bowling .Dále jsou pořádány výlety do některých dalších zajímavých měst Jihočeského kraje (Písek, Jindřichův Hradec apod.) Večerem na rozloučenou se loučíte s Hotelem MAS a jako pozornost dostáváte na stůl láhev kvalitního vína. Abyste nepodcenili pitný režim, hotel vám každý den doplní zásobu vody na pokoji. Internet je zde také k dispozici v ceně pobytu.
My tři jsme vyzkoušely různé procedury, zacvičily jsme si v bazénu i v tělocvičně, poslechli jsme si pěknou hudbu (která byla hlavně k tanci), absolvovaly jsme celkovou masáž (75 minut), vykoupaly se v bazénu s vodou teplou 29 st. Všechny naše otázky nám zodpověděla jak paní ředitelka, tak i paní Myslivcová, která je delegátkou v Hotelu MAS. Doba pobytu je 8 dní tj. od neděle do neděle. Cena je podle období, kdy hotel navštívíte, a to o 4 400 Kč do 5 600 Kč.
Náš Parkinson Klub České Budějovice uvažuje uskutečnit jeden týdenní pobyt v Hotelu MAS v Sezimově Ústí. Týden v prostředí tohoto hotelu určitě nikoho nezklame.
Pro informaci jsme nafotografovaly nějaké obrázky. Byly jsme překvapené a spokojené. Byl to příjemně prožité 4 dny, s možností pohybu, a mezi milými účastníky pobytu.
Lidka, Maruška a Milena
Parkinson Klub České Budějovice

 

Parkinson klub České Budějovice,

Společnost Parkinson, z. s.

 Předseda Maria Vinciková
 Tel.: 737907050
 E-mail: mvincikova@centrum.cz
 Web:  

 

 

 

 

 

Historie vzniku PK České Budějovice

Klub Parkinson České Budějovice vznikl už 23.1.2001. Hlavní organizátor a předseda Ing. Josef Coufal ale v květnu 2001 náhle zemřel. Vedení Klubu se ujala slečna Lucie Skupníková, která se stala předsedkyní. Díky jí Klub neskončil svoji činnost. Obdivuhodně a obětavě několik let Klub vedla. Zastupovala ho navenek, zajišťovala různé akce a zároveň vedla rekondiční cvičení pacientů s PN. Uskutečnil se také rekondiční pobyt na Lipně v Hrdoňově. V době jejího vedení se Klub rozrostl a zvýšil se zájem o členství mezi parkinsoniky a jejich blízkými z celého Jihočeského kraje. Vzhledem ke svém zdravotnímu stavu se musela paní Suchá-Skupníková vzdát práce pro nemocné PN. Klub nevyvíjel ¨prakticky žádnou činnost, jenom díky cvičitelkám bylo rekondiční cvičení pravidelně každý týden. Dnes má Lucka dva vytoužené krásné chlapečky a vychutnává si mateřskou dovolenou.

V roce 2008 byl ustanoven přípravný výbor pro obnovu Klubu Parkinson České Budějovice a na schůzi 22.10.2008 byla činnost Klubu opět obnovena. Byl zvolen nový výbor, pokračovalo se v pravidelném cvičení, začali jsme se scházet jednou za měsíc na pravidelných schůzkách. Pořádáme odborné přednášky , zúčastňujeme se akcí pořádaných SP a také ostatními kluby.

Uskutečnili jsme také rekondiční pobyt na Šumavě, a to na Kvildě a pak na Železné Rudě. Tři roky za sebou jsme absolvovali výlet na Kleť (nejvyšší horu Blanského lesa), výstup na Říp (na den Parkinsoniků) a další. Začaly také fungovat internetové stránky našeho Klubu, které informují právě o činnosti Klubu Parkinson České Budějovice.

V letošním roce se nám povedlo uspořádat poměrně dost akci, a to díky všem členům klubu.

B. Šindelářová - bývalá předsedkyně klubu

Fotogalerie :

Koncert v ČB 2012

Vráž Lázně 11/2011

Rekondiční pobyt Vráž 2012