EPDA Facebook

Benešova vila a Jana Pokrupová

Vydáno: 19.5.2018, 22:20
Rubrika: Č.Budějovice | komentáře (1)

Benešova vila a Jana Pokrupová

 

V Táboře vznikla zásluhou  Sylvie Farové skupina pacientů s Parkinsonovou nemocí.

ÚŽASNÉ VIDEO

Přijali jsme pozvání na prohlídku Benešovy vily v Sezimově Ústí, a při té příležitosti se seznámili s paní Janou Pokrupovou.

    092-DSC_0102Jana Pokrupová žije 29 let s Parkinsonovou nemocí. Přesto se raduje i z maličkostí, má stále úsměv na tváři.

Žije v táborkém G-centru a je tam spokojená. Aby neměla dlouhou chvíli, maluje obrázky a  píše kroniku táborské skupiny pacientů s Parkinsonovou nemocí.

Je bezprostřední, bez váhání mne pozvala do svého bytu a vyprávěla svůj příběh, jak se dostala do Tábora i o tom, jak se dozvěděla o své nemoci.

Poslechněte si její vyprávění - klikněte na fotografii nebo na tento odkaz

Jana Pokrupová

 

Přílohy

Benešova vila  

 

Parkinson klub České Budějovice,

Společnost Parkinson, z. s.

 Předseda Ing. Jaroslav Mls
 Tel.: 737109815
 E-mail: jaroslavmls@seznam.cz
 Web: http://cb-parkinsonklub.cz/ 

 

 

 

 

 

Historie vzniku PK České Budějovice

Klub Parkinson České Budějovice vznikl už 23.1.2001. Hlavní organizátor a předseda Ing. Josef Coufal ale v květnu 2001 náhle zemřel. Vedení Klubu se ujala slečna Lucie Skupníková, která se stala předsedkyní. Díky jí Klub neskončil svoji činnost. Obdivuhodně a obětavě několik let Klub vedla. Zastupovala ho navenek, zajišťovala různé akce a zároveň vedla rekondiční cvičení pacientů s PN. Uskutečnil se také rekondiční pobyt na Lipně v Hrdoňově. V době jejího vedení se Klub rozrostl a zvýšil se zájem o členství mezi parkinsoniky a jejich blízkými z celého Jihočeského kraje. Vzhledem ke svém zdravotnímu stavu se musela paní Suchá-Skupníková vzdát práce pro nemocné PN. Klub nevyvíjel ¨prakticky žádnou činnost, jenom díky cvičitelkám bylo rekondiční cvičení pravidelně každý týden. Dnes má Lucka dva vytoužené krásné chlapečky a vychutnává si mateřskou dovolenou.

V roce 2008 byl ustanoven přípravný výbor pro obnovu Klubu Parkinson České Budějovice a na schůzi 22.10.2008 byla činnost Klubu opět obnovena. Byl zvolen nový výbor, pokračovalo se v pravidelném cvičení, začali jsme se scházet jednou za měsíc na pravidelných schůzkách. Pořádáme odborné přednášky , zúčastňujeme se akcí pořádaných SP a také ostatními kluby.

Uskutečnili jsme také rekondiční pobyt na Šumavě, a to na Kvildě a pak na Železné Rudě. Tři roky za sebou jsme absolvovali výlet na Kleť (nejvyšší horu Blanského lesa), výstup na Říp (na den Parkinsoniků) a další. Začaly také fungovat internetové stránky našeho Klubu, které informují právě o činnosti Klubu Parkinson České Budějovice.

V letošním roce se nám povedlo uspořádat poměrně dost akci, a to díky všem členům klubu.

B. Šindelářová - bývalá předsedkyně klubu

Fotogalerie :

Koncert v ČB 2012

Vráž Lázně 11/2011

Rekondiční pobyt Vráž 2012