25 let (1994 - 2019)
EPDA Facebook

Rekordní účast na 11. výstupu na horu Říp

Vydáno: 8.4.2018, 19:38
Rubrika: E.P.D.A., Články | komentáře (3)

Rekordní účast na 11. výstupu na horu Říp

 

Rekordní účast zaznamenal letošní, už 11. ročník hlavní akce Společnosti Parkinson, z. s. - výstup na horu Říp.

žltulip

Díky pěknému počasí a pěknému kulturnímu programu přijelo do Krabčic pod Říp téměř 170 pacientů s Parkinsonovou nemocí a jejich rodinných příslušníků.

Toto číslo je v celé řadě ročníků zatím nejvyšší. 

Účastníci výstupu přijeli nejen podpořit celosvětovou kampaň "UniteforParkinsons",  přijeli ukázat sobě i svým blízkým svou vůli po plnohodnotném životě, přijeli dokázat si, že ještě zvládnou i tak náročný výstup, jako je bezesporu pro chronicky nemocného hora Říp.

Přijeli ze všech klubů, kde probíhá aktivní činnost - Hradec Králové, Plzeň, Liberec, Pardubice, Praha, Most, Ústí nad Labem, Děčín, Mladá Boleslav, České Budějovice.

Ty přivítala prostřednictvím jejich zástupců předsedkyně Společnosti Parkinson, z. s. Zdislava Freund. V zahajovacím proslovu poděkovala všem, kdo podpořili akci ať už finančně či jinak a seznámila účastníky se světovou kampaní k 11. dubnu - světovému dni Parkinsonovy nemoci.

Atmosféru akce - při zahájení v hostinci Pod Řípem a při proslovech před rotundou na vrcholu kopce blíže vystihují fotografie v galerii.

Přílohy

ŘÍP 2018

EPDA-logo1

epda-member-badge(webové stránky EPDA lze zobrazit v českém jazyce použitím okénka v pravém horním rohu webu)

EPDA je evropská asociace zabývající se tématem Parkinsonovy nemoci. Sdružuje všechny, kteří onemocněli, jejich rodinné příslušníky, zdravotníky a další profese související s nemocí. 

Je řízena týmem profesionálů s mnohaletou zkušeností.

Lidé nemocní PN musí čelit řadě překážek, které se liší napříč Evropou.

Proto EPDA provádí výzkum, zjišťuje, jaké potřeby lidé mají, snaží se pochopit překážky, které negativně ovlivňují průběh Parkinsonovy nemoci.

Vede rozsáhlé diskuze, buduje koalice v celé Evropě, vytváří národní modely komplexní péče vyhovující potřebám každého systému zdravotní péče v zemích Evropy.

Působí i v oblasti politiky, kde spolupracuje s poslanci Evropského parlamentu.

Dělá vše pro to, aby lidé nemocní Parkinsonovou nemocí mohli prožívat plnohodnotný život.

* * *

Společnost Parkinson, z.s., jako dlouholetý člen, se podílela na českém vydání tří dílů publikace "Život s PN", které EPDA vydala.

Život s PN - I. díl

Život s PN - II. díl

Život s PN - III. díl

 

* * *

Členství Společnosti Parkinson, z. s. v EPDA  je podporováno dotaci Úřadu vlády ČR