Kancelář: Volyňská 933/20, 100 00 Praha 10
Úřední hodiny: pondělí a středa, 8:00 - 15:00
Č. účtu: 1766 806 504/0600
E-mail: kancelar@spolecnost-parkinson.cz
Telefon: (+420) 272 739 222
EPDA Facebook

MÓDA A FOTOGRAFIE NA HRADĚ HOUSKA 2013

Vydáno: 10.6.2013, 11:49
Rubrika: Reportáže | komentáře (0)

MÓDA A FOTOGRAFIE NA HRADĚ HOUSKA 2013

Reportáž o projektu Renaty Buriánové a Radka Frýsy, aukci fotografií a modelů, ve prospěch parkinsoniků. Módní přehlídka s následnou aukcí se konala na hradě Houska 8.6.2013

Kdybych jela na módní přehlídku na hradě Houska ještě jednou, už bych si to jinak užila.

Pestrý doprovodný program, nebezpečně dobré a všudypřítomné občerstvení, romantika zachovalého hradu na kopci v malebné krajině.

Tato příjemná atmosféra měla svůj zcela vážný důvod. Módní návrhářka Renata Buriánová
a umělecký fotograf Radek Frýsa se dohodli na společném projektu získání peněz pro parkinsoniky. Touto nevšední aukcí se jim to podařilo.

Módní přehlídka ve dvou patrech současně divákům na nádvoří prověřila krční páteř.Sledovali modelky pohybující se jak po ochoze v patře, tak mezi nimi na nádvoří. Pěkná doprovodná hudba a . . . ozdoba přehlídky, top modelka Andrea Verešová.
Přijela i s rodinou, dala přehlídce lesk, sama se nabídla zapózovat pro fotografování i mně, pletoucí se jim pod nohy, a nešetřila úsměvy.

Aukce samotná vedená profesionálem se ukázala velice podobná adrenalinovým sportům. Nevěřila jsem jak strhující může být.

Děkuji tvůrcům projektu za pozvání, za to, že mně dovolili pořídit obrázky i v místě kde se modelky připravovaly na přehlídku.

O penězích se říká, že jsou vždy "až" na prvním místě. Tady se podařilo ještě něco - dva parkinsonici zorganizovali akci pro podnikaltelskou veřejnost - "zdravou" veřejnost.

Ovlivnili nahlížení na naši diagnózu k lepšímu.

Těším se na další setkání....

Prezentaci s videem spustíte .... zde video na YOUTUBE

Fotogalerie je přiložena zde za článkem.

Zdislava Erbanová

Přílohy

AUKCE MODELŮ HOUSKA 2013

AKCE SENIORSKÝCH ORGANIZACÍ