Kancelář: Volyňská 20, 100 00 Praha 10
Úřední hodiny: pondělí a středa, 8:00 - 15:00
Č. účtu: 1766 806 504/0600
E-mail: kancelar@spolecnost-parkinson.cz
Telefon: (+420) 272 739 222
EPDA Facebook

Lysá nad Labem 2017

Vydáno: 23.6.2017, 04:36
Rubrika: AKCE, Praha | zpět na článek

Lysá nad Labem 2017

 

22. června 2017 byla v Lysé nad Labem zahájena výstava Senior - Handicap : aktivní život 2017.

Naše Společnost Parkinson z. s. na výstavě představila svůj stánek, ve kterém všichni návštěvníci dostali potřební informace. Dostalo se nám i potěšení přivítat vzácné návštěvníky např. p. senátorku Emilii Třískovou, ředitelku výstavy p. Věru Součkovou a naše přátele ze slovenské Společnosti Parkinson v čele s p. Zuzanou Michalkovou.

Výstava je otevřena až do neděle, můžete se přijít přesvědčit. Rádi vás přivítáme.

Věra a Bohuslav Skoupí

2.7.2017, 23:07 | Zdenka Kymlová
Šikovné ruce našich seniorů.

Šikovné ruce našich seniorů – pro radost a potěšení
Letošní výstava Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem se uskutečnila již po osmnácté. Bc. Věra Součková, vedoucí střediska Centra sociálních a zdravotních služeb v Lysé nad Labem, oslovila jako každoročně seniorské a pacientské organizace a vyzvala je k účasti. Zatím nás tato akce míjela. Když jsem pozorovala členky našeho zlínského klubu, jak se ob-darovávají svými výtvory, jak si vyměňují popisy na háčkování, šití a pletení, tak mě napadlo, že bychom se mohli také zapojit. Jarmila Jelínková s manželem mají krásného a náročného koníčka – naučili se umělecké vazbě knih. Dvě knížky vybrali na výstavu. Olga Balšánová, Anna Ponížilová a Mária Horváthová moc rády háčkují. Olinka spíše výrobky praktické – pa-puče, ponožky, ponča, …, Anička ráda sebe i druhé zdobí – vytváří ozdůbky a brože, Marienka si poradí i s jemnou krajkou na ubrusech a dečkách. Já jsem se skromně přidala s fotografiemi s podzimní tématikou – Podzimní paleta v Beskydech.
Mé spoluvystavovatelky si netroufly na dalekou cestu do Lysé nad Labem, tak jsem se poslední den výstavy 25. června vydala společně s manželem na výlet. Moc rádi jsme se na výstavišti přivítali s Věrkou a Bohuslavem Skoupými, kteří zajišťovali po celé tři dny stánek Společnosti Parkinson, z. s.. Patří jim za to velký dík, neměli to v letním vedrem rozehřáté hale vůbec jednoduché. Obětavě podávali návštěvníkům informace od rána až do večera.
Výstava nás doslova nadchla. Tolik krásných výrobků pohromadě se jen tak nikde nevidí. Obdivovali jsme kreativitu a nápaditost vystavených exponátů, také oceňujeme použití ne-tradičních materiálů – leckdy se jednalo o zbytky lemůvek, filců, látek, sáčků od čajů, apod. Za Společnost Parkinson se zapojily tři kluby – České Budějovice, Brno a Zlín. Velmi se nám líbila také expozice slovenských parkinsoniků. Výstavy se zúčastňují pravidelně a také bývají oceněni. Výrobky a literární tvorba Zuzky Michalkové samozřejmě nechyběly.  
Snažila jsem se, co nejvíce výrobků vyfotit, abych mohla našim „šikulkám“ výstavu zpro-středkovat alespoň takto.  
Akci hodnotím velmi kladně – výborná organizace a spolupráce, krásné výrobky, zajímavý doprovodný program. Zapojte se i vy.
A ještě na závěr verš, který jsem objevila na výstavě:
„Podzimu života netřeba se bát,
Když se umíš radovat a smát!“

Ing. Zdenka Kymlová, PK Zlín

27.6.2017, 17:55 | Mária Opltová
poděkování

Drahá Věruško a Bohoušku, byli jste jedinní, kteří obětovali své volné dny pro pobyt zde, v Lysé nad Labem. A tak si zasloužíte velké poděkování . Věřím, že se budeme dále vídat .
děkuji Mária Opltová

AKCE SENIORSKÝCH ORGANIZACÍ