Kancelář: Volyňská 933/20, 100 00 Praha 10
Úřední hodiny: pondělí a středa, 8:00 - 15:00
Č. účtu: 1766 806 504/0600
E-mail: kancelar@spolecnost-parkinson.cz
Telefon: (+420) 272 739 222
EPDA Facebook

11. ročník výstupu na horu Říp

Vydáno: 27.1.2018, 10:15
Rubrika: E.P.D.A., AKTUALITY_1 | komentáře (0)

11. ročník výstupu na horu Říp

 

I v roce 2018 se Společnost Parkinson, z. s. připojuje tradičním výstupem na horu Říp k akcím, které probíhjí po celém světě a jsou konány u příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci připadajícím na 11. duben.

UniteForParkinsons_Animation

Říp 2018 plakát_fin

Společnost Parkinson, z. s. se připojuje ke světové kampani
#Unite for Parkinson’s

V dubnu spojíme síly s týmy z více než 150 zemí na celém světě, abychom zvýšili povědomí o Parkinsonově nemoci a potřebě léčby.
#Unite for Parkinson´s, kampaň zahájená v tomto roce dvěma z předních evropských Parkinsonských charitativních organizací - Evropskou Asociací pro Parkinsonovou nemoc (EPDA) a Parkinson´s Velká Británie - si klade za cíl zvýšit mezinárodní povědomí o nemoci ve Světový den Parkinsonovy nemoci (Úterý 11. duben), 200 let poté, co byla poprvé oficiálně popsána.
S podporou Společnoti Parkinson, z. s. se kampaň šíří po celém světě a tisíce kampaní jsou připraveny od Argentiny po Zimbabwe.
Zdilava Freund, předsedkyně Společnosti Parkinson, z. s., říká: "Jsme hrdí na to, že jsme součástí této vzrušující kampaně, která má přinést mezinárodní pozornost osobám s Parkinsonovou nemocí. Ve Světový den parkinsoniků chceme, aby všichni lidé v České republice, kteří jsou v kontaktu s Parkinsonovou nemocí, ukázali svou podporu pomocí jednoduchého hashtagu #UniteForParkinsons. 200 let bez léku je příliš dlouho - a my chceme, aby o tom svět věděl. "
Světový den Parkinsonovy nemoci - 11. 4. - je datum narození britského chirurga Jamese Parkinsona (1755 - 1824), který jako první identifikoval nemoc ve své přelomové práci ‚Esej o třaslavé obrně‘ v roce 1817. Nyní, o 200 let později, chce kampaň #UniteForParkinsons označit tento významný milník v historii léčivých přípravků. Podporovaná organizacemi a aktivisty s Parkinsonovou nemocí po celém světě, klade si kampaň za cíl zvýšit povědomí o nemoci pomocí hashtagu #UniteForParkinsons na sociálních sítích.
Další informace nebo zapojení do kampaně naleznete na adrese https://www.worldparkinsonsday.com
 
O #UniteForParkinsons
    #UniteForParkinsons je kampaň vytvořená a zahájená Evropskou asociací pro Parkinsonovu nemoc (EPDA) a Parkinson´s Velká Británie v den Parkinsonovy nemoci (úterý 11. dubna), 200 let poté, co byla oficiálně popsána britským chirurgem Jamesem Parkinsonem.
    • Kampaň podporuje široká škála organizací.
    • Parkinsonova nemoc je neurologický stav, který se časem zhoršuje. Hlavními příznaky onemocnění jsou třes, pomalost pohybu a ztuhlost, ale postihuje různé lidi různými způsoby.
    • Parkinsonova nemoc postihuje po celém světě všechny rasy a kultury. Kdokoli může dostat Parkinsonovu nemoc; není nakažlivá, nemůže být rozšířena z osoby na osobu, a není na ni lék.
 

* * *

Vítaným zpestřením bude prezentace činnosti jednotlivých klubů Společnosti Parkinson, z. s.

Říp 2018 plakát_fin